Nesen notika TSI ziemas izlaidums, un daži no absolventiem dalījās ar mums savos veiksmes stāstos. Pirmais savas domas par studijām, studentu un profesionālo dzīvi, kā arī nākotni izteica Ivans Gercevs, kurš ieguva bakalaura grādu “Robotikā”.
Ivans ir viens no pirmajiem “Robotikas” bakalaura programmas absolventiem – šis unikālais notikums tika atzīmēts arī ar svinīgu pasākumu 1. martā.
“Izskatot visas augstākās izglītības iespējas, es atklāju, ka TSI piedāvā padziļinātas inženierzinātņu studijas, vienlaicīgi institūts ir saistīts arī ar aviāciju, tāpēc bija skaidrs, ka mācību tehniskā daļa būs visaugstākajā līmenī. Un tā tas arī izrādījās!” savu augstskolas un programmas izvēli komentē Ivans.
Nu jau inženierzinātņu bakalaura pieredzi nevar nosaukt par tīri akadēmisku – papildus aktīvam darbam laboratorijās lekciju laikā Ivans nepārtraukti izstrādāja prototipus un idejas institūta robotikas laboratorijās, palīdzēja pētniekiem un studentiem projektu īstenošanā. Un bieži vien studenti un pasniedzēji, dodoties uz kādu no telekomunikāciju, elektronikas un robotikas centra TERC kabinetiem, teica: “Es iešu pie Ivana!”.
“Institūta priekšrocība un interesantākā mācību daļa man šķita ne tikai praktiskie uzdevumi programmas ietvaros, bet arī dažādi projekti, kuros zināšanas tika pielietotas praksē un idejas pārvērstas realitātē,” dalās absolvents. Izmantojot TSI sniegtās iespējas, Ivans piedalījās arī vairākos Inovāciju un uzņēmējdarbības centra “iDEAHUB” atbalstītajos projektos, kuros kopā ar jaunāko māsu Viktoriju ieguva 3. un 1. vietu ar unikāliem projektiem: daudzfunkcionālu, pieejamu un adaptīvu dronu sistēmu DiPROGer, kas paredzēta plašai izmantošanai jebkurā tautsaimniecības nozarē, un projektu – uzvarētāju – speciāliem moduļiem krāsvielu reaģentu automātiskai kontrolei un uzglabāšanai medicīnas nozarē DiPROGer RoboReag, kas palīdz efektīvāk diagnosticēt onkoloģiskas saslimšanas. Jūs varat apmeklēt šī gada “Tech Industry 2024” izstādi, kur stendā satiksiet jauniešus un uzzināsiet sīkāk par šo unikālo izstrādi medicīnas un robotikas nozarē.
Vērtējot profesionālo un personīgo piepildījumu studiju laikā, Ivans uzsver: “Bija iespēja īstenot savas idejas, un viena no tām bija bakalaura darbs. Man īpaši patika, ka visi projekti un tēmas nebija institūta pasniedzēju uzspiestas, tieši pretēji – visi vienmēr bija atvērti un gatavi palīdzēt. Pasniedzēji vienmēr spēja atbildēt uz jebkuras sarežģītības jautājumiem, sniedzot arī padziļinātu informāciju.”
Uz jautājumu “Vai plāno turpināt studijas?” Ivans pārliecinoši atbild: “Protams, maģistrantūrā elektronikā!” Un, runājot par saviem karjeras plāniem, piebilst: “Pagaidām profesionālā nākotne nav īsti skaidra, es plānoju pabeigt studijas un saistīt savu darbu ar robotiku un ražošanu, tagad domāju par to, vai tā būs liela mēroga ražošanas robotika vai mobilie roboti…”.
TSI bakalaura līmeņa studentu aptauju dati liecina, ka viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ viņi izvēlas TSI (52 %) par savu nākotnes augstskolu, ir pasniedzēju pieredze nozarē. Ivans saka: “Katrs pasniedzējs ir veicinājis mācību pieredzi. Esmu gandarīts un patiesi pateicīgs ikvienam par aizrautību un vēlmi palīdzēt.”
Atskatoties uz savu studiju laikā gūto bagātīgo pieredzi, “Robotikas” bakalaura programmas absolvents dalās: “Studenta dzīve ir labs laiks, lai sakārtotu sevi un kļūtu patstāvīgāks… tas ir laiks, kuru atsaucot atmiņā, es noteikti ilgošos pēc pasniedzējiem un kursa biedriem.”