Biežāk uzdotie jautājumi

Kādus kursus piedāvā TSI?
Sīkāka informācija par visiem mūsu kursiem un katru studiju līmeni, mūsu vietnē atrodama, izmantojot saiti.

Vai TSI piedāvā jebkāda veida tālmācību?
Sīkāka informācija par tālmācību atrodama mūsu vietnē, sekojot saitei.

Vai ārzemju studentam studiju laikā Latvijā ir iespēja likumīgi strādāt nepilnu darba laiku?
ES pilsoņi var strādāt Latvijā bez darba atļaujas, taču studenta pienākums ir pārliecināties, ka darbs neietekmē studijas. Ārpus ES esošiem studentiem ar termiņuzturēšanās atļauju (TRP) studijām ir atļauts strādāt 20 stundas nedēļā, ja tas neietekmē viņu studijas.

Vai es varu palikt Latvijā pēc studiju beigām?
Maģistratūras studentiem no ārpus – ES valstīm, kuru TUA studijām ir beidzies derīguma termiņš, ir likumīgas tiesības uzturēties Latvijā 270 dienas pēc TUA derīguma termiņa beigām, lai šajā laikā censtos atrast mūsu valstī sev pastāvīgu darbu.

Kādā termiņā ir jāpiesakās studijām?
Pieteikšanās termiņus tuvākajām uzņemšanas reizēm varat atrast šeit
Doktora studiju programma: jebkurā laikā
Tālmācības studiju programmas: jebkurā laikā

Vai es joprojām varu pieteikties studijām, ja ir nokavēts pieteikšanās termiņš?
Nē, mēs nepieņemam novēlotus pieteikumus. Ja neiesniedzāt tiešsaistes pieteikumu noteiktajā termiņā, tad jūsu pieteikums netiks izskatīts. Šajā gadījumā mēs iesakām  savlaicīgi pieteikties uz nākamo uzņemšanu.

Kā pieteikties?
Lai pieteiktos, jāiesniedz pieteikums TSI Uzņemšanas vietnē vai arī klātienē – TSI, Lomonosova ielā 1, Rīgā vai Varšavas iela 43b, Daugavpilī.

Kādas ir uzņemšanas prasības?
Iestāšanās process TSI ir ērts un ātrs! Uzņemšanas procesa aprakstu Latvijas reflektantiem un ārvalstu reflektantiem jūs varat atrast šeit.

Kādas angļu valodas zināšanas man ir vajadzīgas, ja es stājos TSI kā ārvalstu reflektants?
Ir jāiesniedz  IELTS vai cits starptautisks sertifikāts, kas apliecina  angļu valodas zināšanas B2 līmenī, vai dokuments par iepriekš iegūto izglītību angļu valodā. Sākot ar 2020. gadu TSI pats var organizēt tiešsaistes testu, lai pārbaudītu, vai jūsu angļu valodas zināšanas atbilst B2 līmenim

Vai stājoties TSI ir jākārto iestājpārbaudījumi?
Latvijas reflektantiem tiek vērtēti centralizēto eksāmenu rezultāti. Ārvalstu reflektantiem ir jākārto iestāšanās tests un jāveic tiešsaistes intervija Lai uzzinātu vairāk, lūdzu skatiet šeit.

Ko darīt, ja neesmu nokārtojis iestājpārbaudījumu?
Jūs varat kārtot iestājpārbaudījumu tikai vienu reizi. Iestājpārbaudījuma rezultāts norāda, vai esat gatavs sekmīgi mācīties noteiktā programmā. Ja jūsu rezultāts ir zems, mēs varam arī piedāvāt  jums citu, piemērotāku studiju programmu.

Kad es saņemšu uzņemšanas apliecinājumu?
Uzņemšanas procedūra ir pabeigta, kad students klātienē ierodas TSI, lai uzrādītu termiņuzturēšanās atļaujas (TUA) oriģinālu.

Kāda ir maksa par pieteikšanos studijām?
Informāciju par pieteikšanās maksām varat atrast šeit

Jūsu pieteikums tiks apstrādāts tikai pēc tam, kad universitāte būs saņēmusi samaksu.

Kā samaksāt studiju maksu?
Jūs saņemsit reģistrācijas maksas rēķinu un studiju maksas rēķinu ar bankas rekvizītiem, kur iemaksāt naudu. Jūs varat veikt maksājumu kā bankas pārskaitījumu vai samaksāt, izmantojot vietni.

Ja rodas tehniskas problēmas un jāizmanto cits maksājuma veids, lūdzu, rakstiet uz students@tsi.lv

Ja es samaksāšu studiju maksu, bet nolemšu neuzsākt studijas, vai studiju maksa man tiks atgriezta?
Jā, jūs varat pārtraukt savu studiju līgumu ne vēlāk kā 2 nedēļas (ārzemju studenti) vai ne vēlāk kā 3 dienas (vietējie studenti) pirms studiju semestra sākuma. Šajā gadījumā studiju maksa jums tiks atgriezta.

Kas notiks, ja es samaksāšu studiju maksu, bet mans pieteikums vīzai tiks noraidīts?
Vīzas noraidīšanas vai negatīva PMLP lēmuma gadījumā jūs saņemsiet veiktās studiju maksas atmaksu.

Vai man ir vajadzīga vīza, lai ieceļotu Latvijā studiju nolūkā, un kā to iegūt?
Lai ieceļotu Latvijā, vīza jums ir nepieciešama atkarībā no jūsu valstspiederības. Sīkāku informāciju par vīzu saņemšanas kārtību iebraukšanai Latvijā, lūdzu, skatiet zemāk esošajā Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas vietnē: https://www.mfa.gov.lv/en/consular-information

Kā atrast dzīvokli vai kopmītni? Studentam pašam ir jāatrod vieta, kur mitināties, bet TSI šajā jautājumā jums var sniegt noderīgus padomus. Informācija par īres dzīvokļiem un kopmītnēm ir pieejama šeit.

contact us

raksti mums