TSI zīmola vadlīnijas

Par mums

Mūsu vīzija

Būt vadošajai privātajai tehniskajai universitātei Baltijas jūras reģionā

Mūsu misija

Radīt un izplatīt zināšanas un panākt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā un plašākā Baltijas jūras reģionā

Mūsu vērtības

Mēs sasniegsim savus mērķus, jo mēs stingri ievērojam savu pārliecību un vērtības

AMBĪCIJAS

Mēs sagaidām, ka mūsu studenti spēs realizēt savas labākās, inovatīvās idejas, mācēs pielāgoties pārmaiņām un būs gatavi uzņemties pārdomātu risku

IZCILĪBA

Mēs esam gatavi ar izcilu sniegumu sasniegt savus mērķus katrā no mūsu darbības virzieniem

TAISNĪGUMS

Mēs izvirzām augstus standartus un domājam par ilgtspēju un vienlīdzīgām iespējām visiem mūsu studentiem

SOCIĀLĀ UN VIDES ATBILDĪBA

Mēs esam atbildīgi par mūsu studentiem un vidi institūtā un ārpus tā. Mēs iekļaujam sociālās un vides prioritātes un praksi ikdienas darbā un attiecībās ar studentiem, viņu vecākiem un sabiedrību

ATVĒRTĪBA

Ar augstu motivāciju, rūpēm un aizrautību mēs nodrošinām individuālu pieeju studentiem, lai ikviens no viņiem spētu parādīt savu vērtību un būt būtiska sabiedrības daļa

Svarīgi! Lūdzam ņemt vērā, ka TSI ir vienīgais pareizais Transporta un sakaru institūta saīsinājums visās valodās, tāpēc TTI, TCI, ТСИ, ИТС & un citus saīsinājumus aizliegts lietot jebkādos materiālos! Komunikācijā ar starptautiskiem partneriem atļauts izmantot arī šādu augstskolas nosaukumu angļu valodā – TSI, University of Applied Science.

Logotips

Jubilejas logotips

Šogad aprit 25 gadi, kopš dibināts Transporta un sakaru institūts (TSI).

Lai atzīmētu augstskolas svētku gadu, ir radīts īpašs logotips.

Jubilejas logotips paredzams izmantošanai laika posmā no 2024. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 30. septembrim.

Ar logotipa izvietošanas prasībām lūgums iepazīties zemāk.

Standarta logotips

Šis ir TSI galvenais logotips un zīmola grafiskās identitātes galvenais pamatelements. Logotips sastāv no divām daļām – TSI grafiskā elementa un uzņēmuma pilnā nosaukuma – Transporta un sakaru institūts, kura attēlošanai izvēlēts klasisks bezserifu burtveidols.

Logotipa inversās versijas

Transporta un sakaru institūta logotipu paredzēts lietot tikai definētajā tumši zilā krāsā vai baltā krāsā. Uz tumšiem foniem vienmēr ieteicams izmantot 100% baltas krāsas versijas.

Logotipa simbols

Kā grafisks elements promocijas un mārketinga materiālos var tikt izmantots logotipa grafiskais elements bez tekstuālās daļas. Tekstuālo uzņēmuma nosaukuma daļu no logotipa gan nevar izmantot vienu pašu – tā vienmēr lietojama kopā ar grafisko elementu.

Logotipa brīvais laukums

Logotipa brīvais laukums ir zona, kurā nedrīkst novietot attēlus, tekstu vai citus vizuālos elementus. Minimālās atkāpes visapkārt logotipam definē “T” burta augstums, ja tiek izmantota logo pamatversija, un “lv” augstums, ja tiek izmantota www.tsi.lv logo versija.

Logotipa minimālais izmērs

Lai saglabātu logotipa nolasāmību un atpazīstamību, tam noteikts minimālais lietojuma izmērs. Pamatlogo versija nedrīkst tikt lietota mazāka par 20 mm platumā. www.tsi.lv versijā ne mazāku par 15mm. Simbols atsevišķi ne mazāks par 5mm platumā.

TSI logo

20 mm
55 px

15 mm
42 px

5 mm
15 px

Logotipa nepareiza lietošana

Lai saglabātu logotipa nolasāmību un atpazīstamību, tam noteikts minimālais lietojuma izmērs. Pamatlogo versija nedrīkst tikt lietota mazāka par 20 mm vai 55 px platumā. www.tsi.lv versijā ne mazāku par 15mm vai 42 px. Simbols atsevišķi ne mazāks par 5 mm vai 15 px platumā.

Nedrīkst lietot krāsu pārejas

Nedrīkst rotēt logo novietojumu

Nedrīkst lietot logo citās krāsās

Nedrīkst mainīt logo proporcijas

Nedrīkst lietot teksta daļu bez grafiskās zīmes

Nedrīkst lietot logotipu kontūrlīnijās

Nedrīkst mainīt logotipa savstarpējo detaļu proporcijas un novietojumu

Nedrīkst mainīt logotipa burtveidolu un grafiskās zīmes izskatu

Logotipa lietošana uz dažāda fona

TSI logotipa fona pamatkrāsa ir balta, tomēr to pēc nepieciešamības drīkst lietot arī kādā no definētajām papildkrāsām. Uz dažādas krāsas foniem jāizvēlas atbilstošākā versija, kas ir pietiekami kontrastējoša, lai logotips saglabātu savu lasāmību un atpazīstamību. Uz raibiem foniem un fotogrāfijām jāatrod vieta, kur logotips nolasāms vislabāk; var tikt lietots uz kādas no definēto krāsu fona laukuma. Logo drīkst būt melnbalts uz izdrukātiem materiāliem, ja nav pieejama krāsu druka.

Ģērbonis

Šis ir TSI ģērbonis, kas izstrādāts un apstiprināts kā preču zīme 2001. gadā. Ģērbonis sastāv no lauru vainaga, kas simbolizē godu, uzvaru, panākumus. Ģērboņa centrā ir tornis, kā spēka un aizsardzības simbols, un sānos spārni, kas simbolizē brīvību, neatkarību un kustību uz priekšu. Un augšdaļā augstskolas nosaukuma abreviatūra – TSI.

Ģērboņa inversās versijas

Transporta un sakaru institūta ģērboni paredzēts lietot tikai definētajā tumši zilā krāsā vai baltā krāsā. Uz tumšiem foniem vienmēr ieteicams izmantot 100% baltas krāsas versijas.

Ģērboņa brīvais laukums

Ģērboņa brīvais laukums ir zona, kurā nedrīkst novietot atēlus, tekstu vai citus elementus. Minimālās atkāpes visapkārt ģērbonim definē “T” burta augstums.

Ģērboņa minimālais izmērs

Lai saglabātu ģērboņa nolasāmību un atpazīstamību, tam noteikts minimālais lietojuma izmērs. Ģērbonis nedrīkst tikt lietots mazāk par 20 mm vai 55 px platumā un 15 mm vai 42 px augstumā.

tsi ģērbonis balts

20 mm
55 px

tsi ģērbonis balts

15 mm
42 px

Ģērboņa nepareiza lietošana

Ir svarīgi, lai ģērboņa izskats būtu konsekvents. Ģērboni nedrīkst nepareizi interpretēt un pārveidot. Ģērboņa novietojumam, krāsai un kompozīcijai jābūt tādai, kā norādīts šajā dokumentā.

Nedrīkst lietot krāsu pārejas

Nedrīkst rotēt novietojumu

Nedrīkst lietot citās krāsās

Nedrīkst mainīt proporcijas

Nedrīkst lietot teksta daļu bez grafiskās zīmes

Nedrīkst lietot ģērboņa kontūrlīnijās

Nedrīkst mainīt savstarpējo detaļu proporcijas un novietojumu

Nedrīkst mainīt burtveidolu un grafiskās zīmes izskatu

Burtveidoli

Primārais burtveidols

Manrope

Manrope satur 7 dažādu biezumu un slīpumu stilus, tam ir pilns paplašinātais latīņu un kirilicas elementu klāsts. Burtveidols ir bez maksas ielādējams no google kolekcijas 

Manrope Regular

A Ā B C Č D E Ē F G Ģ H I Ī J K Ķ L Ļ M N Ņ O P R S Š T U Ū V Z Ž a ā b c č d e ē f g ģ h i ī j k ķ l ļ m n ņ o p r s š t u ū v z ž 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ! ? € %

Standarta sistēmas burtveidols

Calibri

Calibri ir viens no digitālās vides pamata burtveidoliem, kas padara to par visiem pieejamu un vienmēr vienādi atspoguļotu. Gadījumos, kad kādu apstākļu dēļ TSI primārais burtveidols nav pieejams, Calibri ir lietojams gan kā virsrakstu, gan pamattekstu burtveidols.

Calibri Regular

A Ā B C Č D E Ē F G Ģ H I Ī J K Ķ L Ļ M N Ņ O P R S Š T U Ū V Z Ž a ā b c č d e ē f g ģ h i ī j k ķ l ļ m n ņ o p r s š t u ū v z ž 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ! ? € %

Open Sans

Open Sans ir bezmaksas, brīvi pieejams burtveidols ar 897 rakstzīmju kopu. Lieliski paredzēts priekš drukas, digitālās vides un mobilajām lietotnēm, un tā burtveidoliem piemīt izcilas salasāmības īpašības.

Gadījumos, kad kādu apstākļu dēļ TSI primārais burtveidols un standarta sistēmas burtveidols Calibri nav pieejams, Open Sans ir lietojams gan kā virsrakstu, gan pamattekstu burtveidols, un izmantojams oficiālajos dokumentos.

Open Sans

A Ā B C Č D E Ē F G Ģ H I Ī J K Ķ L Ļ M N Ņ O P R S Š T U Ū V Z Ž a ā b c č d e ē f g ģ h i ī j k ķ l ļ m n ņ o p r s š t u ū v z ž 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ! ? € %

Rokraksta burtveidols

The Youngest Script

The Youngest Script ir viens burtu biezums, tam ir pilns paplašinātais latīņu un kirilicas elementu klāsts. Burtveidols tiek lietots dokumentos (atzinības rakstos, diplomos, u.c.). Tas var tik izmantots kā akcenta burtveidols reklāmas materiālos.

the youngest script

Krāsas

Logotipa un akcenta krāsas

TSI pamatkrāsa ir tumši zilā, ko izmanto TSI logotipā un citos elementos. Dažādos identitātes materiālos pēc nepieciešamības drīkst lietot arī kādas no definētajām papildkrāsām – baltu, melnu, gaiši zilu, dzeltenu, zaļu un zilgani pelēku. Kā fona krāsu ieteicams izmantot kādu no zilajiem toņiem, pelēko, vai balto krāsu. Visus citus elementus iespējams lietot jebkurā no definētajām krāsām.

Gadījumos, kad ar definētajām krāsām vien nepietiek, piemēram, diagrammās, grafikos, info grafikās, iespējams izmantot definēto krāsu piesātinājuma toņus.

PANTONE 280C
C100 M89 Y31 K22
R00 G47 B104
#002F68

85%

70%

45%

20%

PANTONE 312 C
C74 M14 Y8 K0
R13 G169 B211
#0DA9D3

85%

70%

45%

20%

PANTONE 3395 C
C71 M0 Y58 K0
R24 G196 B147
#18C493

85%

70%

45%

20%

PANTONE 123 C
C3 M24 Y93 K0
R247 G194 B45
#F7C22D

85%

70%

45%

20%

PANTONE 2163 C
C51 M32 Y27 K0
R134 G154 B168
#869aa8

85%

70%

45%

20%

Krāsu pārejas

Definētās krāsu pārejas iespējams izmantot jebkādos materiālos, bet jāizvairās no joslu veidošanās. Tas var rasties no nekvalitatīvas drukas, nepareizi sagatavota faila, vai faila kompresijas. No joslojuma uz krāsu pārejas var izvairīties izmantojot “grain” tekstūru, vai pārliecinoties, ka dokumenta iestatījumi ir optimāli krāsu pārejām.

Grafiskie elementi

Grafisko elementu bloki

Šī shēma/karte parāda mācību iestādes tuvo saikni ar visu, kas saistīts ar elektroniku un mehāniku. Bloku uzbūve ir līdzīga modernām mikroshēmām. Katrā blokā ir savs centra elements vai elementi, kuri atzarojoties, apvienojas ar citiem centra elementiem. Grafisko elementu sistēmā izmantotas modulāras shēmas, kuras var apvienot kā puzles gabaliņus, veidojot unikālas shēmas. Katru no blokiem ir iespējams rotēt un attēlot spoguļattēlā, radot 81 bloka versiju (neskaitot tukšo bloku).

bloka uzbuve

Bloka uzbūve

Bloka pamātā ir 16×16 režģis. Centrālie rombi tiek veidoti no TSI logo kvadrāta, kurš tiek norotēts par 45 grādiem. Katrs līnijas pagrieziens tiek noapaļots, par pamatu ņemot 4×4 apli. Lai visi bloki būt savienojami, tiek izmantoti vienādi izejas punkti, kas atrodas vienādā attāluma no katras malas.

Grafisko elementu piemēri

elementu piemers
elementu piemers
elementu piemers

Grafisko elementu nepareiza lietošana

Lai grafiskie elementi visos materiālos izskatītos vienoti, būtu jāizvairās no minētajām kļūdām. Veidojot grafiskos materiālus jāizvairās no tā, ka grafiskais elements tiek daudz vairāk izcelts kā teksts vai fotogrāfija. Tam jāstrādā kā vienojošajam elementam, kas atdzīvina vizuāli.

Nedrīkst pārklāties elementi, kuri ir vienādā kontrastā

Nedrīkst lietot krāsās, kuras nav definētas

Nedrīkst mainīt grafisko elementu proporcijas

Nedrīkst savienot grafisko elementu blokus neparedzētajās vietās

Nedrīkst lietot grafiskos elementus kontūrlīnijās

Nedrīkst mainīt grafisko elementu uzbūvi

Dokumenti

TSI veidlapas un prezentāciju ir iespēja lejupielādēt ŠEIT

contact us

raksti mums