library_cover

Bibliotēka

TSI bibliotēka piedāvā saviem lietotājiem plašu drukāto un elektronisko resursu klāstu. Tie tematiski atbilst Transporta un sakaru institūtā realizētajiem studiju virzieniem, ar uzsvaru uz STEM nozarēm (dabas zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika). Bibliotēkas krājumā ir 25000 drukāto grāmatu latviešu , angļu un krievu valodās. Lietotajiem arī ir pieejama 2700 nosaukumu plaša elektronisko resursu kolekcija, kas satur zinātniskās un mācību grāmatas, zinātniskās publikācijas un konferenču materiālus. Elektroniskā kolekcija regulāri tiek papildināta. Galvenie kolekcija esošo materiālu lietotāji ir informātikas, robotikas, telekomunikāciju un elektronikas, kā arī aviācijas un transporta programmas mācībspēki un studenti.

Bibliotēkas mājaslapa kalpo kā sākuma punkts kvalitatīvas un ticamas zinātniskās informācijas meklēšanai. Tajā ir atrodams gan iebūvēts elektroniskai katalogs, gan saites uz TSI abonētajam zinātniskajam datubāzēm, ka arī apkopota informācija par kvalitatīviem zinātniskajiem nozarei atbilstošiem brīvas piekļuves (Open Access) resursiem.

Biblioteka lepojas arī ar ērti iekārtotu lasītavu, kas ir veidota pēc ergonomikas principiem un ir studentu iecienīta vieta mācībām un atpūtai.

Attālināti izmantot bibliotēkas piedāvātos elektroniskos resursus var no jebkuras vietas pasaulē. Mūsu studenti, īpaši tālmācības programmas studējošie, šo iespēju augsti novērtē. Mūsdienīga un funkcionāla bibliotēkas mājaslapa nodrošina funkcionālu saskarni, kas ļauj ērti piekļūt elektroniskajām grāmatām. Savukārt, grāmatu izdevēji piedāvā tehnoloģiskos risinājumu, kas atvieglo darbu ar lielu informācijas apjomu. Tekstā var veikt pasvītrojumus un likt komentārus, veidot grāmatzīmes. To var izdrukāt vai saglabāt savā ierīcē. Visā grāmatas tekstā var veikt ātru meklēšanu, ka arī izmantot citas noderīgas funkcijas

Bibliotēkas pakalpojumi

  • Mācību grāmatu izsniegšana lietošanai mājās
  • Grāmatu izsniegšana no zinātniskās kolekcijas lietošanai bibliotēkā
  • Bibliotēkas un e-bibliotēkas pakalpojumi
  • 19 datoru piejamība bibliotēkas apmeklētājiem
  • Materiālu drukāšanas, skenēšanas un kopēšanas pašapkalpošanās iespēja (maksas pakalpojumi)
  • Starpbibliotēku abonementa (SBA) pakalpojumi. Informācijai lūdzu rakstiet uz library@tsi.lv;
  • Konsultācijas elektronisko resursu izmantošanā. Lai pieteiktos uz konsultāciju, lūdzu rakstiet uz abele.v@tsi.lv
  • Konsultācijas tematiskas informācijas meklēšanai elektroniskos resursos. Lai pieteiktos uz konsultāciju, lūdzu rakstiet uz abele.v@tsi.lv
  • ISBN / ISNN numuru piešķiršana publikācijām
  • TSI izdoto grāmatu iegādes iespēja

Bibliotēkas un lasītavas darba laiks

 BibliotēkaLasītava
Pirmdiena10.00 – 15.0008.00 – 18.00
Otrdiena10.00 – 15.0008.00 – 18.00
Trešdiena10.00 – 15.0008.00 – 18.00
Ceturtdiena11.00 – 16.0008.00 – 18.00
PiektdienaSlēgts08.00 – 18.00
SestdienaSlēgtsSlēgts

*02.07. un 10.07. slēgts

Bibliotēkas vadītāja: Ābele Vineta

> Apmeklējiet bibliotēku

contact us

raksti mums