4a1a564a416a997401-55722634

Kiberdrošības vadītājs vai industriālo robotu izstrādātājs – kas vēlies kļūt tu?

Vai šajā rudenī plāno uzsākt studijas bakalaura programmā? Iespējams, tava šī gada apņemšanās ir iegūt maģistra grādu. Transporta un sakaru institūts (TSI) topošajiem studentiem piedāvā ne vien jaunas studiju programmas, bet arī uzņēmumu stipendijas studijām, iespēju sevi pilnveidot tiešsaistes mācību platformā “Coursera”, doties studēt partneru universitātēs Eiropā un ne tikai.

TSI piedāvā apgūt plašu dažādu profesiju klāstu, kas gan šobrīd, gan arī nākotnē darba tirgū būs pieprasītas, piemēram, kiberdrošības vadītājs, autonomo vai industriālo robotu risinājumu izstrādātājs, jūras loģistikas vai aviācijas pārmaiņu vadītājs, piegādes ķēžu analītikas eksperts, kvalitātes vadītājs aviācijā, IT projektu vadītājs u. c. Jāpiebilst, ka TSI meklē labākos veidus, kā sagatavot jaunos speciālistus, kas būtu pieprasīti un sagatavoti atbilstoši darba tirgus vajadzībām, jo studiju programmu izveidi un piedāvājumu mūsdienās nosaka darba tirgus jeb attiecīgās industrijas pieprasījums. Piemēram, šobrīd ir neiespējami nošķirt elektroniskās iekārtas un sistēmas no programmēšanas. Tas nozīmē, ka ir nepieciešami tādi speciālisti, kas vienlīdz labi orientējas gan elektroniskajās iekārtās un sistēmās, gan arī to programmēšanā. Tieši tāpēc tiek veidotas jaunas studiju programmas. Šī gada rudenī studenti varēs pieteikties jaunizveidotajai modernizētajai programmai “Datorinženierija“, kas apvieno elektronikastelekomunikāciju un datorzinātņu studiju programmas, iekļaujot arī mākslīgā intelekta un robotikas mācību moduļus. Bakalaura līmenī varēs izvēlēties kādu no specializācijām – “Industriālā elektronika”, “Iegultās sistēmas” un “Telekomunikācijas sistēmas un datortīkli”. Programma paredz, ka pirmo divu gadu laikā iepriekš minēto specialitāšu studenti iegūst pamata zināšanu bāzi, kas balstīta jau iepriekš īstenotajā elektronikas programmā. Maģistra līmeņa studiju programmā “Datorinženierija” apvienos programmēšanas, elektronisko iekārtu un sistēmu kursus.

Papildini jūras loģistikas zināšanas Nīderlandē

Bakalaura studiju programmas “Transporta un biznesa loģistika” studenti, sākot ar 5. studiju semestri, varēs izmantot iespēju iegūt jūras loģistikas vadības specializāciju un loģistikas inženiera grādu “Hogeschool Zeeland” (HZ) Lietišķo zinātņu universitātē. Studenti ar augstākajām sekmēm varēs studēt Flisingenā (Nīderlande) trīs mācību semestrus, kā arī veikt praksi loģistikas uzņēmumos, strādājot plecu pie pleca ar šīs jomas profesionāļiem, piemēram, kuģu brokeriem, stividoriem un kuģniecības loģistikas ekspertiem ostās un termināļos. Izstrādājot diplomdarbu, atbalstu varēs saņemt gan no Latvijas, gan Nīderlandes zinātniskā vadītāja.

Vairāk lasi šeit

contact us

raksti mums