3259363b7ffff9ac8c-55103668

Kā studēt maģistrantūrā bez maksas, nodrošinot sev darba vietu

Transporta un sakaru institūts (TSI) un lielākais starptautiskais uzņēmums konsultāciju jomā “Deloitte” ir apvienojuši spēkus un radījuši iespēju iegūt augsti pieprasīto maģistra grādu datu analītikas un mākslīgā intelekta jomā, kā arī garantētu darba vietu. Atlasītiem kandidātiem “Deloitte Latvia” apmaksās studijas, kuru absolventi iegūs uzreiz divus diplomus – Latvijas un Lielbritānijas.

Iemaņas datu analītikā un darbā ar mākslīgo intelektu ir arvien vairāk pieprasītas

Pirms dažiem gadiem Latvijas augstskola TSI uzsāka stratēģisko sadarbību ar Rietumanglijas Universitāti (University of the West of England – UWE Bristol). Rezultātā tapa daudzas labas lietas, un dubultā diploma maģistra studiju programma Datorzinātnes: datu analītika un mākslīgais intelekts ir viena no tām. TSI un UWE komandas apvienoja zināšanas un pieredzi, lai radītu programmu, kas atbilst biznesa vides pieprasījumam. Studiju laikā jūs oficiāli esat gan TSI, gan UWE Bristol students vai studente, un, absolvējot, saņemsiet divus diplomus. Tātad, jums ir iespēja studēt britu augstskolā, dzīvojot Latvijā.

Uzņēmējdarbībā kļūst arvien svarīgākas un pieprasītākas iemaņas un prasmes analizēt lielus datu apjomus, lai pieņemtu optimālus lēmumus. “TSI pētnieki koncentrējas uz mākslīgā intelekta (MI) metodēm un modeļiem, kas ļauj strādāt ar lieliem datu apjomiem un palīdz analītiķiem pieņemt lēmumus,” stāsta TSI profesors un maģistra programmas “Datorzinātnes: datu analītika un mākslīgais intelekts” direktors Dmitrijs Pavļuks.

Viņš arī skaidro, ar ko šī studiju programma ir īpaša: “MI joma ir ļoti plaša un sniedzas no robotikas līdz spēlēm un datu analītikai, kas arī ir mūsu studiju programmas uzmanības centrā. Šai pasaulei ir nepieciešams daudz vairāk inteliģences. Es uzskatu, ka MI var padarīt cilvēkus stiprākus un dot mums iespēju sasniegt biznesa mērķus un uzlabot dzīvi. Mūsu maģistra programma ir aizraujošs ceļojums topošajā MI pasaulē. Tas sākas ar datiem, attīsta analītiskās un programmēšanas prasmes, iziet cauri modernai statistikai un mašīnmācībai, ļauj labāk izprast ar mākslīgo intelektu darbināmus aģentus un ierīces, un visbeidzot nonāk pie prasmes izveidot savus unikālos risinājumus”.

Ir aprēķināts, ka ar mākslīgā intelekta algoritmu aprīkotas ierīces var izpildīt apmēram 45% no pašlaik cilvēka veiktā darba. Paredzamais progress dabiskās valodas atpazīšanā un izmantošanā palielinās šo radītāju līdz 60%. Mākslīgā intelekta tehnoloģijas kļūs par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu, un uzņēmumi strauji palielina ieguldījumus tajās. Kaut gan process jau sācies, uzņēmumi vēl neizmanto visas MI sniegtas priekšrocības, uzskata profesors Pavļuks: “Līdzīgi kā industriālās revolūcijas laikā, arī tagad arvien vairāk tiek runāts par mākslīgā intelekta revolūciju. MI algoritmi jau ir izstrādāti, bet nozarē tos izmanto ļoti vāji. Līdzīgi bija pirmās rūpnieciskās revolūcijas sākumā. Tvaika dzinējs jau bija izgudrots, bet ne visi uzņēmēji, kam tas būtu noderējis, to izmantoja”.

Pilnīgi visu darbu mūsu vietā mākslīgais intelekts gan nepildīs. Pēc Dmitrija Pavļuka teiktā, kopējā tendence ir tāda, ka MI pārņem daļu uzdevumu, padarot uzņēmuma darbinieku darbu ievērojami efektīvāku. Līdz ar to pieaug pieprasījums pēc informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) profesionāļiem, kas spēj strādāt arī ar MI. Jāpiebilst, ka Latvijā un citviet pasaulē trūkst IKT profesionāļi ar dažādām specializācijām. Līdz ar to cilvēki ar kvalitatīvu izglītību un darba pieredzi šajā jomā ir ļoti pieprasīti un var izvēlēties sev tīkamāko darba piedāvājumu.

Vairāk lasi šeit

contact us

raksti mums