tsi-54573404

‘Cilvēki te ir mazāk saspringti’. Ārvalstu studenti atklāj, kāpēc izvēlējušies studēt Rīgā

Trīs studenti no Stambulas “Erasmus+” apmaiņas programmā gadu studēja Transporta un sakaru institūtā (TSI). Kā bija dzīvot un studēt Rīgā? Pasniedzēji, vietējie un starptautiskie kursabiedri, ekskursijas un latviešu virtuve – kas atstāja lielāku iespaidu?

Safija Isparilova (Safiya Isparilov), Ardadžans Kara (Ardacan Kara) un Abdula Fara Abdi (Abdullah Farah Abdi) studēja aviācijas vadību Beikozas universitātē Stambulā. Visi trīs ir ļoti aktīvi un zinātkāri, tāpēc darīja visu, lai izmantotu “Erasmus+” piedāvāto iespēju aizbraukt uz citu valsti un pavadīt tur daļu no sava studiju laika. Un brīdī, kad bija daudz ierobežojumu Covid-19 dēļ, tas nebija viegli. Daudzas Eiropas augstskolas apmaiņas studentus nepieņēma. TSI komanda atrada iespēju turpināt darbu “Erasmus+” ietvaros, saglabājot augstskolā starptautisku atmosfēru.

Iemīlējās aviācijā

Katrs no jauniešiem nonāca līdz aviācijas vadības studijām savā ceļā. Safija attālināti studēja programmēšanu un web dizainu, tad uzsāka biznesa administrācijas studijas Beikozas universitātē. Daudzi viņas draugi studēja aviācijas vadību, un jauniete sāka apmeklēt arī šī virziena lekcijas. Kāds pasniedzējs tik ļoti iedvesmoja Safiju par visu, kas saistīts ar aviāciju, ka galu galā paralēli biznesa administrācijas studijām viņa iestājās arī aviācijas vadības programmā, kur arī satika Ardadžanu un Abdulu.

Ardadžans (attēlā), kurš lūdz sevi saukt par Ardu, atzīstas, ka studijas aviācijas jomā izvēlējies pēc skolotāja ieteikuma, jo nozare aktīvi attīstās un ir pieprasījums pēc speciālistiem. Puisis izvēlējās aviācijas un vadības savienojumu un neesot vīlies – studijas bijušas patiešām interesantas.

Abdula (attēlā) savas studiju gaitas uzsāka Ēģiptē, kur tobrīd dzīvoja viņa ģimene. Atšķirībā no Safijas un Ardas, kuri ir dzimuši Turcijā un nebija daudz ceļojuši ārpus tās, Abdula piedzima Londonā (viņa tētis ir no Lielbritānijas, māte no ASV). Puisis jau šobrīd ir apceļojis 37 pasaules valstis. Ēģiptē viņš sāka studēt IT. Vēlāk ģimene pārcēlās uz Turciju, kur sākumā Beikozas universitātē jaunietis studēja datoru inženieriju. Kā viņš pats saka, eksaktās zinātnes neesot viņa sirdslieta. Ja IT studijās viņš spēja pierunāt sevi mācīties matemātiku un fiziku, tad ķīmijas nodarbības datoru inženierijas programmā viņam izrādījās nepārvarams šķērslis. Tad Abdula uzzinājis par aviācijas vadību, kur matemātikas zināšanu prasības nav tik striktas, un pārgāja uz šo studiju programmu. Arī Abdula, pateicoties zinošajiem pasniedzējiem, iemīlējās aviācijā, kaut gan plāno strādāt aviācijas uzņēmumos uz zemes. Kaut viņš ir pieredzes bagāts ceļotājs, tomēr lidojumus panesot slikti.

Pārsteidza rūpes par studentiem

Pirmo 2021./2022. akadēmiskā gada semestri viesi no Turcijas pavadīja studējot, otro – izejot praksi pašā TSI. Safija stāsta, ka studiju laika viņu visvairāk pārsteidzid, cik ļoti pasniedzēji rūpējas par studentiem. “Manā universitātē Stambulā pasniedzēji un darbinieki arī centās palīdzēt mums risināt problēmas, bet varbūt pēc divām nedēļām, pēc mēneša. TSI mums centās palīdzēt uzreiz un visiem spēkiem,” iespaidos dalās studente. Meitene rudenī sāka apmeklēt TSI lekcijas klātienē, jo uzskata šo izglītības veidu par visefektīvāko.

Lasi vairāk ŠEIT

contact us

raksti mums