No 10. līdz 12. maijam norisinājās 48 stundu hakatons “RoboBattle 48”, kur Transporta un sakaru institūtu (TSI) pārstāvēja komanda “Borya Chicorya”, kuras sastāvā bija TSI studenti – Ričards Aizpurietis, Ilja Jezkovs, Rolands Lipskis, Timofejs Oniščuks, Arina Čiževska un Darja Prihodko. 48 stundu hakatonā “Borya Chicorya” strādāja pie sava robota “Banana Wheelchair”, kas turnīra beigās no organizatoriem saņēma balvu “Visskaistākais robots”.
Pirmajā dienā, kad pienāca brīdis stāstīt publikai par savu ideju, mums nebija ne idejas, ne prezentācijas. Tajā brīdī man rokā bija banāns. Tā arī uzkāpjot uz skatuves, es saku prezentēt “banāna ideju” – cīņas robots, kurā sež pasažieris – banāns. Mūsu galvenais mērķis bija aizsargāt banānu – pasažieri, tāpēc izveidojām ātru, garenu robotu un cīņas laikā galvenokārt izvairījāmies no pretinieka, liekot tam kļūdīties un nokļūt kadā no arēnas slazdiem.
Ričards Aizpurietis, TSI bakalaura programmas Robotika 2.kursa students un hakatona dalībnieks, dalījās ar to, kas norisinājās hakatona aizkulisēs
Hakatons bija sadalīts septiņos atsevišķos posmos, kuros komandas izstrādāja savus robotus. Noslēdzoties robota izstrādes stadijai, “RoboBattle 48” norisinājās divas atsevišķas sacensības. Vienā no tām komandai trīs minūšu laikā bija jāprezentē izveidotais robots, savukārt otrā sacensību daļa bija veltīta robotu turnīram, kurā piedalījās visi tam piemērotie roboti. Dalībnieki, pēc nejaušības principa, tika izlozēti attiecīgajā turnīra grupā, lai pēc tam sacenstos cīņas arenā, lai noskaidrotu turnīra spēcīgāko un izturīgāko robotu.