Viesdocētaju lekcijas datorzinātnēs un aviācijas vadībā februārī

No 21.februāra līdz 23.februārim Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisināsies viesdocētāja Romano Pagliari (Lielbritānija) lekcijas lidostu vadībā.

Dr Pagliari ir docētājs aviācijas transporta jomā Cranfield Universitātē, vairāku zinātnisko projektu un pētījumu autors lidostu vadības, transporta ekonomikas un plānošanas jomā un aviācijas nozarē, kā arī daudzu zinātnisko rakstu autors, grāmatu līdzautors.

Kursa mērķis ir dot ieskatu, zināšanas un iemaņas lidostu biznesa vadībā. Kursa saturs skars biznesa attīstības aspektus gan aeronavigācijas jomā, gan ārpus tās. Tas iekļauj, piemēram, lidostu un aviācijas nozares attiecības, mārketingu un komerciālu aktivitāšu attīstību. Studentiem tiks sniegts priekštats par to, kādā veidā ir  izmērāms lidostas biznesa sniegums. Kursā ir iekļauti arī tādi svarīgie politiski aspekti, kā privatizācija, īpašumtiesību modelis un ekonomiskais regulējums. Šī ir jau otrā Dr Romano Pagliari vizīte šajā akadēmiskajā gadā.

No 21.februāra profesors  Aliaksandr Puptsau (Lietuva) uzsāks lekcijas studiju kursā “Algorithmic Means of Computer Graphics”. Dr Puptsau ir Eiropas Humanitārās Universitātes profesors (Lietuva) ar vairāk nekā 20 gadu akadēmiskā darba pieredzi datorzinātnēs un 35 gadu pieredzi zinātniskajā darbā, vairāk nekā 100 zinātnisko publikāciju un 20 zinātnisko un mācību grāmatu autors.

Studiju kursa mērķis ir izskatīt pamatalgoritmus, kas tiek izmantotas trīs dimensiju vektoru grafikā, iepazīstināt ar metodēm, algoritmiem un īpašām metodēm darbā ar plakano un trīs dimensiju grafisko objektu, kā arī izskatīt grafikas bibliotēkas, piemēram, tādas kā OpenGL.

No 25.līdz 28.februārim Transporta un sakaru institūtā notiek viesdocētāja Ashish Seth (Indija) lekcijas datorzinātnēs. Dr Ashish Seth šobrīd strādā par asociētu profesoru School of Computer & Information Engineering INHA Universitātē Taškentā Uzbekistānā, viņam ir vairāk nekā 15 gadu akadēmiskā darba pieredze universitātēs Indijā un Omānā. Dr Seth saka, ka ir svarīgi apvienot kompetenci, atbildības sajūtu un inovatīvu domāšanu turpmākajām izmaiņām, lat atklātu jaunus horizontus sev un saviem studentiem. Šī būs jau otrā Dr Ashish Seth vizīte šajā akadēmiskajā gadā.

Šajā akadēmiskajā gadā Dr Ashish Seth strādā ar bakalaura programmas studentiem un pasniedz divus studiju kursus –  “Development in NET Environment” un “Logical Programming”. Februārī viņš turpina nodarbības studiju kursā “Development in NET Environment”, kursa mērķis ir dot studentiem priekštatu par .NET vidi un iemācīt veidot aplikācijas, izmantojot .NET. Šīs vizītes laikā viņš arī uzsāks lekcijas studiju kursā “Logical Programming”, kas studentiem dod iemaņas loģiskajā programmēšanā un priekštatu par programmēšanas  koncepciju un lietojamību, kā arī attīsta prasmes noderīgas programmatūras izveidē, programmas dizaina izstrādē un dokumentēšanā, izmantojot blokshēmas, pseidokodus.

Vairāk informācijas par TSI viesprofesoriem var atrast šeit.

Viesprofesori ir uzaicināti sadarboties ar TSI Eiropas Sociālā fonda projekta “Transporta un sakaru institūta akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās” (Nr. 8.2.2.0/18/A/011) ietvaros.

Kopumā projektā ir paredzēti ieguldījumi 676 083,35 euro apmērā, no tiem Eiropas Sociālā fonda atbalsts veido 574 670,85 euro (85%) un Valsts budžeta finansējums – 101 412,50 euro (15%).

contact us

raksti mums