TSI un Deloitte: stratēģiskā partnerība mākslīgā intelekta jomā

deloitte logo

2022. gada janvārī jau rakstijām par mūsu maģistra programmas jauno versiju datorzinātņu jomā ar specializāciju datu analītikā un mākslīgajā intelektā (Dubultais diploms datorzinātnēs: datu analītika un mākslīgais intelekts).

TSI valdes priekšsēdētāja, profesore I. Jackiva komentējot šo faktu, atzīmē: “Ar prieku paziņojam, ka šīs unikālās studiju programmas atvēršanu atbalstījuši vairāki starptautiski dažādu jomu uzņēmumi, kuru vidū ir Mediterranean Shipping Company (MSC) – vieni no līderiem transporta jomā, Birkle IT -starptautisks IT uzņēmums, kas specializējas biznesa digitalizācijā, kā arī lielākais starptautiskais uzņēmums konsultāciju jomā – Deloitte.

Šīs programmas unikalitāte ir ne tikai tas, ka tā atbilst tagadnes un nākotnes tendencēm un tiek realizēta kā dubultā diploma programma sadarbībā ar UWE Bristol (Lielbritānija), bet arī tas, ka projekti programmas ietvaros tiek īstenoti kopīgi ar partneruzņēmumiem, kā arī priekš partneruzņēmumiem. Protams, tas ir īpaši svarīgi topošajiem studentiem jo sniedz programmas novērtējumu, parādot, ka bizness ir ieinteresēts un vēlas pielietot mūsu zināšanas.”

Esam priecīgi Jūs iepazīstināt ar Igoru Rodinu – akadēmisko padomnieku mākslīgā intelekta (MI) un šī virziena attīstības jautājumos TSI.

“Bieži dzirdēju, ka mākslīgā intelekta revolūcija radīs lielāku nevienlīdzību starp tiem, kas ir tehnoloģiski prasmīgi, un tiem, kas nav. Tā ir taisnība, ka ar mākslīgo intelektu saistītas profesijas ir ļoti pieprasītas un ka datu zinātnieki un datu inženieri pelna ļoti labi. Bet mākslīgo intelektu ir iespējams iemācīties un apgūt labā maģistra programmā. Programma, ko izstrādājusi TSI sadarbībā ar Bristoles UWE, ir tas, kas nozarei ir vajadzīgs. Kopā ar daudziem citiem starptautiskiem uzņēmumiem Deloitte ir izvēlējies mūsu pilsētu savam reģionālajam centram AI Expertise, Riga .ai Studio. Helmuts Šmits reiz teica, ka cilvēkiem ar “vīzijām” ir jāiet pie ārsta. Man ir vīzija par Rīgu kā starptautisku mākslīgā intelekta zinātnes un mācīšanās centru. Bet man nav vajadzīgs ārsts. Man ir vajadzīgi cilvēki ap mums, kuriem ir tāda pati pārliecība un kuri smagi strādā, lai sasniegtu šo mērķi. TSI vadītāji un profesori ir no šīs kohortas.”

Igor Rodin fotoIgors Rodins
Partneris | Mākslīgais intelekts
Deloitte Centrāleiropa
1988. gada absolvents

Programmas ietvaros, sadarbībā ar Deloitte, Igors Rodins konsultēs arī akadēmiskajos un biznesa sadarbības jautājumos MI jomā; veicinot studentu prakses iespējas MI nozarē un sniedzot padomus mācībspēkiem saskaņot zinātniskos un mācību mērķus MI jomā atbilstoši nozares vajadzībām.

Turklāt mums ir dubults pagodinājums, jo augsti novērtētais mākslīgā intelekta profesionālis Igors ir absolvents RKIIGA, kas ir priekštecis TSI.

Nepalaid garām iespēju pieteikties studijām programmā un iegūsti maksimālo arī tad, ja vēl neesi iepazinies ar IT!

contact us

raksti mums