I love TSI sign

TSI – nākotnē pieprasītas zināšanas

Pasaules vecākā vadības konsultāciju firma McKinsey prognozē, ka pārskatāmā nākotnē Eiropā pieprasītākās būs profesijas, kurām nepieciešamās zināšanas sniedz studijas dabaszinātņu un tehnoloģiju jomā. Iegūt tieši šādu izglītību piedāvā Transporta un sakaru institūts, kas, gatavojoties jaunajam mācību gadam, sniedza iespēju potenciālajiem studentiem iepazīties ar studiju programmām un vidi, kādā, iestājoties augstskolā, būs jāpavada daži nākamie gadi.

Transporta un sakaru institūta (TSI) piedāvāto izglītību līdz šim ir izvēlējušies studenti un absolventi no vairāk kā 50 valstīm – gan no tuvākām, gan eksotiskākām, pat no tālā Peru. Pašlaik aiz studentu pārstāvēto valstu karogiem tiek iekārtota jauna moderna atpūtas un darba telpa.

Interese par TSI atvērto durvju dienu bija gana liela. Protams, potenciālajiem studentiem interesēja, uz cik lielu atalgojumu var cerēt pēc studiju absolvēšanas. Augstskolas veiktās darba devēju aptaujas rezultāti liecina, ka topošo studentu gaidas atbilst darba tirgus realitātei – no divarpus līdz gandrīz četriem tūkstošiem eiro mēnesī.

TSI rūpnieciskās automatizācijas laboratorija ir aprīkota saskaņā ar jaunākajām nozares tendencēm. Tā paredzēta rūpniecisko tīklu uzbūves principu apguvei un automatizācijas sistēmu projektēšanai, kā arī robotikas ierīču integrācijas automatizētajās rūpnieciskajās līnijās īpatnību izpētei.

Veronika ir studente no Ukrainas. Viņa studijas datorzinātņu dubultā diploma programmā sāka pērn. Programma tapusi sadarbībā ar Rietumanglijas universitāti UWEBristol, un, to absolvējot, saņemtie diplomi no abām augstskolām tiek atzīti gan ASV, gan Kanādā, gan citās pasaules valstīs.

TSI studentiem, apgūstot izraudzīto studiju programmu, būs pieejami ne tikai pasniedzēji, kas ir profesionāļi savā nozarē, bet arī aprīkojums, kas ir pielīdzināms rūpnīcās izmantotajam.

Mobilo robotu laboratorijā TSI studenti apgūst robotu programmēšanas principus, to vadības algoritmu realizāciju un izpēti. Un arī šajā procesā var rast prieku – studenti cilvēkveidīgajam robotam NAO, piemēram, ir iemācījuši spēlēt futbolu un pat vadīt prezentāciju lekcijā.

TSI studenti, kas pievērsušies robotikai, atbilstošā laboratorijā strādā arī pie ārpusstudiju projektiem, piemēram, rada brīvās konstrukcijas robotus, kas piedalās dažādos starptautiskos robotikas čempionātos. Kāds students šim nolūkam pielāgojis robotuputekļsūcēju.

TSI lepojas, ka saviem studentiem var piedāvāt Latvijā lielāko elektronisko grāmatu kolekciju dabaszinātņu un tehnoloģiju jomā. Kāda tai ir priekšrocība? Vienu grāmatu vienlaikus var lasīt vairāki studenti.

3D druka jau kļuvusi par ikdienu. Ar šādiem un līdzīgiem aparātiem studenti apgūst ne tikai to programmēšanu, bet arī drukā saviem projektiem nepieciešamās detaļas.

TSI ir iespējams iegūt bakalaura grādu avioinženierijā un iegūt Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (EASA) kvalifikāciju, kas ļaus daudz vienkāršāk atrast darbu. Augstskolā studentiem ir pieejami dažādi aviācijas trenažieri, lai praktizētu iegūtās teorētiskās zināšanas un viens no tiem ir Airbus 320 simulators elektronikas izpētei.

Topošie aviācijas inženieri zināšanas apgūst ne tikai datorsimulācijās. Viņiem pieejami arī pavisam reāli lidmašīnu motori un citas lidaparātu detaļas, kuru uzbūve nākotnē būs jāpārzina.

Studentiem, kas apgūst robotikas profesionālā bakalaura programmu, TSI savās telpās iekārtojis arī rūpniecisko robotu centru, kas ļauj izpētīt šādu robotu konstrukcijas, funkcionēšanas un izmantošanas principus, lai apgūtu prasmi programmēt rūpniecības robotus robotizētas ražošanas tipveida tehnoloģisko operāciju izpildei.

https://forbesbaltics.com/lv/zinas/raksts/tsi-nakotne-pieprasitas-zinasanas

contact us

raksti mums