Students Womens Day

Sveicam 8. martā!

TSI komanda un studenti sveic starptautiskajā sieviešu dienā!

Transporta un sakaru institūts ir viena no retajām augstskolām, kuras akadēmiskajā un administratīvajā kolektīvā ir daudz talantīgu sieviešu – unikālas savas jomas speciālistes, profesionāles un šarmantas.

Turpiniet dāvināt citiem savas zināšanu skaistumu un ar savu pieredzi iedvesmot topošās speciālistes jauniem sasniegumiem!

Sveicam 8. martā!

Par godu svētkiem aicinām izlasīt mūsu pasniedzēju un absolventu citātus un viedokļus par sieviešu lomu STEM, IT un aviācijas jomās.

“IT ir ļoti perspektīva, interesanta joma, kurā vajadzīgi labi speciālisti – gan vīrieši, gan sievietes.” – as. prof., Dr. sc. ing. Nadežda Spiridovska, “Dubultais diploms Datorzinātnēs: Mākslīgais intelekts” programmas coordinators.

“Man gribas vairāk domāt un darīt ar savām rokām, tāpēc nolēmu, ka remontēšu lidmašīnas.”- Ksenija Matvejeva, avioinženierijas programmas absolvente, gaisa kuģu mehāniķe.

“Arī skaistuma saloniem vajag IT atbalstu!” – profesore, Dr.sc.ing. Irina Pticina, studiju prorektore.

“Aviācija nav tikai vīrieši- piloti un sievietes- stjuartes. Aviācijā iespēju un profesiju ir krietni vairāk! [..] Mūsdienu modernā pasaule ir veikusi korekcijas daudzās rutīnās, stereotipos un viedokļos, un aizvien biežāk sievietes izvēlas profesijas, kas tika uzskatītas par vīriešu lauciņiem.”– asoc. profesore, Dr. sc. ing. Monta Aleksandra Lācāne, “Avioinženerijas” programmas direktore.

“Sievietes ir nepietiekami pārstāvētas visos transporta veidos un visos lēmumu pieņemšanas līmeņos[..] statistika ir pietiekama, lai saprastu, ka STEM jomā ir steidzami nepieciešamas speciālistes sievietes.” – profesore, Dr. sc. ing., Irina Jackiva, valdes priekšsēdētāja, galvenā izpilddirektore.

contact us

raksti mums