Aleksandra Abraite standing next to airplane

Meitenes, kurām pirmajā vietā lidmašīnas

Eiropas Savienībā gandrīz puse gaisa transporta nozarē strādājošo ir sievietes. Tomēr tādas profesijas kā pilots vai lidmašīnu mehāniķis joprojām pārsvarā ir “vīriešu”. Trīs jaunas sievietes dalījās ar mums savos stāstos par to, kā viņas nokļuva aviācijā, kā viņām veicās un kā viņas cer nākotnē satikt vairāk sieviešu kolēģu.

Lidmašīnas iedvesmo

Visas mūsu varones studē vai strādā gaisa transporta jomā. Vairāk nekā 90% viņu studiju biedru vai kolēģu ir vīrieši. Bet šis fakts meitenēm nekad nav traucējis, mīlestība pret aviāciju un vēlme strādāt ar lidmašīnām bija daudz spēcīgāka. Ksenija Matvejeva un Valērija Petrova jau ir ieguvušas bakalaura grādu inženierzinātnēs aviācijas transportā, absolvējot Transporta un sakaru institūta (TSI) bakalaura studiju programmu “Aviācijas transports”. Aleksandras Abraites piedzīvojumi tikai sākas – viņa ir šīs pašas programmas pirmā kursa studente.

“Visa mana ģimene ir saistīta ar aviāciju, un lidmašīnas ir vienīgais, kas mani patiesi iedvesmo un iepriecina. Man šķita, ka būt par stjuarti vai piloti ir diezgan garlaicīgi. Mūsdienu pasaulē jau tagad autopilots aizvieto pilotus. Man gribas vairāk domāt un darīt ar savām rokām, tāpēc nolēmu, ka remontēšu lidmašīnas,” stāsta Ksenija. Atklāsim uzreiz, ka viņa sasniedza savu mērķi un tagad strādā par gaisa kuģu mehāniķi. Bet, neskatoties uz ģimeni, kas paaudžu paaudzēs bija saistīta ar aviācijas jomu, meitene pēc skolas uzreiz neuzsāka studijas inženierzinātnēs. Viņa mācījusies humanitārajā licejā, atzīmes matemātikā nebija īpaši labas, pirmo izglītību ieguvusi kā fotogrāfe. Protams, no saviem vecākiem un vecvecākiem dzirdēja stāstus par darbu aviācijā. Pirms iestāšanās TSI viņa arī pabeidza vairākus tiešsaistes kursus par gaisa kuģu un raķešu būvēšanu. Tādējādi jauniete ieradās augstskolā ar priekšzināšanām.

Valērijai ļoti patika matemātika un fizika, viņa vēlējās iegūt izglītību tehniskajā jomā. Savulaik meitene sapņoja kļūt par stjuarti, taču izrādījās, ka viņa slikti pacieš lidojumus, tādēļ nolēma kļūt par speciālisti, kas apkalpo lidmašīnas, bet uz zemes. Un viņa arī īstenoja šo plānu.

Lasi vairāk ŠEIT

contact us

raksti mums