3ba446478a824bb8ae-55622432

Stipendija robotikas studijām – investīcija tavā izaugsmē

Pasaules Ekonomikas foruma 2023. gada “Future of Jobs” ziņojumā norāda, ka nākamajos piecos gados tehnoloģiju ieviešana joprojām būs galvenais uzņēmējdarbības transformācijas virzītājspēks. Vairāk nekā 85% aptaujāto organizāciju uzskata, ka jaunas un progresīvas tehnoloģijas un digitālās piekļuves paplašināšana ir tendences, kas, visticamāk, veicinās transformāciju to organizācijās. Vairāk nekā 75% uzņēmumu plāno ieviest lielo datu, mākoņdatošanas un mākslīgā intelekta tehnoloģijas, kā arī digitalizēt tirdzniecību nākamo piecu gadu laikā. Neatpaliek arī izglītības un darbaspēka tehnoloģijas, robotu, enerģijas uzglabāšanas tehnoloģijas. Mēs varam sagaidīt, ka aizvien biežāk arvien sarežģītāki roboti tiks izmantoti ikdienas darbos kopā ar cilvēkiem, un tas notiks dažādās jomās.

Automatizācija un robotizācija skar arvien vairāk nozaru, kā arī profesiju. Nākotnē šīs jomas nozīmīgums un ietekme palielināsies, līdz ar to jau tuvākajā laikā pieprasījums pēc kvalificētiem IT jomas speciālistiem, arī robotikā, pieaugs. “Robotikas speciālistu katastrofāli trūkst gan mūsu valstī, gan visā pasaulē”, uzsver Transporta un sakaru institūta (TSI) prorektors akadēmiskajā un zinātniskajā darbā, profesors Mihails Savrasovs, “studiju programma, kuru ir izstrādājusi mūsu augstskola, dod studentam tieši tās zināšanas un iemaņas, kuras ir vajadzīgas industrijai, jo mēs esam to izveidojuši ciešā sadarbībā ar Latvijas un ārzemju šīs jomas uzņēmumiem.” TSI bakalaura studiju programma “Robotika” paver iespējas ikvienam veidot savu karjeru robotikas un automatizācijas jomā. Studijas nodrošina ne vien apjomīgu teorētisko zināšanu bāzi, bet arī aizraujošu iespēju strādāt TSI Robotikas centra mūsdienīgajās laboratorijās.

Robotika – bērnības sapnis, pārvērsts īstenībā

Nevajag domāt, ka runa ir par kaut kādu “vīriešu klubu”, jo meitenes ir īpaši gaidītas profesijās, kas saistītas ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām (IKT). Ne velti dažādas organizācijas un uzņēmumi aktīvi reklamē meiteņu iesaistīšanos IKT nozarē, kā arī personāla atlases procesā īpaši aicina tieši viņas pieteikties vakancēm, tādējādi dodot iespēju sievietēm kļūt par pieprasītām augsta līmeņa ekspertēm jau tuvākajā nākotnē, un darba devējiem ir iespēja darba procesā ieviest jaunu redzējumu, viedokli, uzmanību pievēršot citām detaļām.

Vairāk lasi šeit

contact us

raksti mums