AdobeStock_283522597_small

Noskaidroti Grantu konkursa uzvarētāji doktorantūras studijām

Transporta un sakaru institūts (TSI), kopš tā pirmsākumiem aktīvi atbalsta jaunos pētniekus. 2021. gadā tika izsludināts grantu konkursu ar pilnu studiju maksas segšanu doktorantūras studijām studiju programmā Telemātika un loģistika. Konkursa mērķis – stiprināt TSI zinātnisko un akadēmisko potenciālu un attīstīt pētījumus prioritārajās jomās, iesaistot un atbalstot jaunus zinātniekus.

Par prioritārām pētījumu nozarēm šogad tika noteiktas: mākslīgais intelekts, reāllaika satiksmes plūsmu analīze, datorredze – satiksmes analīze, un tml., digitalizācijas procesi un digitālie dubultnieki aviācijas nozarē.

Konkursa vērtējumā tika izvēlēti divi uzvarētāji un granti doktorantūras studijām tika piešķirti Aleksejam Vesjolijam  ar pētījuma tēmu “Ship Motion Analysis and Tracking Framework for UAVs/Drones Using Computer Vision and Deep Learning Algorithms with CSCN” un Jeļenai Larinai ar pētījuma tēmu “Artificial Intelligence for Traffic Flow Predictions or AI for Natural Time Traffic Management”.

Aleksejs Vesjolijs komentē savu granta uzvaru: “Priekš manis mācības doktorantūrā ir izaicinājums, līdz kuram bija paveikts liels darbs. Mani sabiedrotie – mērķtiecība, neatlaidība un nepārtraukta attīstība. Kopš bērnības esmu izrādījis interesi par zinātni, vienmēr esmu sapņojis ienest pasaulē kaut ko jaunu cilvēces labā. Tehnoloģiskais izrāviens pēdējo 30 gadu laikā uzdāvināja pasaulei mākslīgu intelektu un absolūti jaunu tehnoloģiju apvāršņus. Plūdi Vācijā, kas laupīja vairāk nekā 150 cilvēku dzīvības mudināja mani uzrakstīt doktora darbu par datoru redzi. Datoru redzes tehnoloģijas ļauj samazināt līdzīgu katastrofu zaudējumus, savlaicīgi reaģējot un glābjot gan mantu, gan cilvēku dzīvības. Šeit krustojas loģistika, transports un IT. Esmu gatavs atbalstīt zinātnes un TSI akadēmiskās kopienas attīstību, jo mūsu augstskolai ir milzīgs izaugsmes potenciāls.”

Jeļena Larina dalās savās emocijās par uzvaru grantu konkursā:  “Par TSI zinu jau no pusaudžu gadiem. Piedalījos arī TSI rīkotajā olimpiādē vidusskolā. Jau toreiz sapratu, ka TSI ir stiprs pasniedzēju kolektīvs, kas reizē nodarbojas arī ar pētniecību. Pēc vidusskolas beigšanas daudzus gadus pavadīju ārzemēs, visu laiku plānojot kādreiz atgriezties Latvijā. Un te nu ir tas brīdis, kad izdomāju, ka gribu studēt doktorantūrā. Biju ļoti priecīga uzzināt, ka TSI ir augsta līmeņa doktorantūra, kurā tiku pieņemta.”

Uzvarētāji tika noteikti konkursa kārtībā, ņemot vērā pretendentu sasniegumus, iegūto pieredzi, motivācijas pamatojumu, kā arī ierosinātās pētniecības tēmas prezentāciju un interviju rezultātus ar TSI Zinātnes un doktorantūras padomes locekļiem.

No visas sirds sveicam Alekseju un Jeļenu ar uzvaru konkursā, un, novēlām arī turpmāku profesionālu izaugsmi, jaunus panākumus un piepildīt izvirzītos mērķus!

contact us

raksti mums