Students working togeather at table

Iegūsti Lielbritānijas augstskolas diplomu Latvijā

Transporta un sakaru institūts (TSI) sadarbībā ar Rietumanglijas universitāti (“UWE Bristol”) kopīgi izstrādājis un piedāvā dubultā diploma programmas, sniedzot iespēju iegūt Lielbritānijas izglītību, studējot un dzīvojot tepat Rīgā. Tas nozīmē, ka absolvējot bakalaura studiju programmu “Datorzinātnes: mākslīgais intelekts”, iegūsiet divus diplomus – gan no TSI, gan no UWE Bristol puses.

Dubultas studijas bez dubultas slodzes

Dubultais diploms nenozīmē, ka jāmācās divās programmās paralēli, aizmirstot par atpūtu. Augstskolas kopīgiem spēkiem vienā programmā apvienoja labāko, ko var piedāvāt IT un mākslīgā intelekta (MI) studiju jomā. Par pamatu tika ņemta TSI studiju programma “Dabaszinātņu bakalaura grāds Datorzinātnēs“, kuru “UWE Bristol” kolēģi rūpīgi izvērtēja – gan lekciju saturu, gan uzdevumus, gan mācībspēkus. Programmai pievienoja arī studiju kursus no partneruniversitātes, it īpaši tas attiecas uz lekcijām, kas veltītas MI tēmai: MI pamati (“Foundations of AI”), Uzņēmējdarbības prasmes IT nozarei (“Entrepreneurial Skills for the IT Industry”), MI rīki un metodes (“AI Tools and Techniques”). Tajā skaitā ir arī kritiskā domāšana, kas mūsdienās ir ļoti aktuāli – spēt reaģēt un pieņemt lēmumus dažādās situācijās.

Svarīgi, ka pieprasījums nāk arī no industrijas puses. Mākslīgais intelekts ir viena no informācijas tehnoloģiju jomām, kura attīstās visstraujāk un jauni speciālisti ir ārkārtīgi pieprasīti. Visā pasaulē, ieskaitot arī Latviju, ir nepieciešami vairāk un vairāk IT jomas kvalificēti speciālisti. Un tieši tāpēc topošie programmas absolventi varēs izvēlēties – strādāt starptautiskos IT projektos, paliekot mājās Latvijā, vai arī pēc absolvēšanas doties uz kādu citu valsti.

Pieprasītas specializācijas tuvāk mājām

“Man vienmēr ir paticis stādāt ar datoru, kā arī gribēju iegūt augstāko izglītību angļu valodā. Transporta un sakaru institūts (TSI) un viņu piedāvātā dubultā diploma programma sadarbībā ar Rietumanglijas Universitāti (UWE Bristol) šķita tam piemērota izvēle,” stāsta Jurijs Luņovs, TSI un “UWE Bristol” 3. kursa students.

Nodarbības šai programmai studentiem vada TSI pasniedzēji Rīgā, angļu valodā, ievērojot visus britu izglītības kvalitātes standartus. “”UWE Bristol” rūpīgi kontrolē šīs programmas darbu. Semestra sākumā TSI pasniedzēji saskaņo ar britu kolēģiem pilnīgi visu mācību saturu, ieskaitot katru praktisko uzdevumu. Semestra beigās visus studentu izpildītos darbus pārbauda un vērtē gan TSI, gan “UWE Bristol” pasniedzēji, apspriežot tos savā starpā,” skaidro Mihails Savrasovs, TSI prorektors akadēmiskajā un zinātniskajā darbā, dubulto diplomu programmu sadarbības dibinātājs. Programmas absolventi saņems gan TSI, gan “UWE Bristol” diplomu. Britu diplomā nebūs atzīmēts, kur tieši students ieguva UWE Bristol izglītību – Latvijā, Lielbritānijā vai citā valstī. Tātad, pasniedzēji no Bristoles seko, lai iegūto zināšanu līmenis atbilstu “UWE Bristol” reputācijai.

“Man patīk studēt Rīgā, tuvu mājām. Uzskatu, ka studiju beigās iegūt britu diplomu ir lieliska iespēja, jo britu izglītība ir ar ļoti senām tradīcijām un tiek augstu vērtēta jebkur pasaulē,” dalās TSI un “UWE Bristol” 2. kursa students Oļegs Ivanovs, “Izvēlējos apgūt mākslīgo intelektu, jo man šķiet, ka tas var nākotnē dot ļoti lielas iespējas sabiedrības attīstībai”. Pagaidām Oļegs ar kursabiedriem pamazām apgūst mākslīgo intelektu (MI) jeb angļu valodā Artificial Intelligence (AI). Studiju sākumā studenti iepazinās ar TSI robotikas centra aprīkojumu, tajā skaitā humanoīdo robotu NAO, kas savā darbā izmanto MI elementus. “Viņš prot runāt un uztvert informāciju. Viņš dejo, lēkā un taisa atspiešanos. Tas bija ļoti iespaidīgi,” tā Oļegs.

Vairāk lasi šeit

https://jauns.lv/raksts/zinas/556841-iegusti-uk-augstskolas-diplomu-latvija

contact us

raksti mums