Robotikas un aditīvo tehnoloģiju inovāciju pētniecības klasteris

Klasters veic pētījumus aditīvās ražošanas, robotikas un datorredzes jomās. Aditīvajā ražošanā mēs koncentrējamies uz stiepļu loka aditīvo ražošanu (SLAR jeb angļu val. WAAM) un efektīvu metāla 3D drukāšanas tehnoloģiju.

Klastera ietvaros mēs piedāvājam:

  • Veikt pētījumus materiālzinātņu jomā, izstrādājot robotizētas sistēmas optimālai WAAM īstenošanai. Šī tehnoloģija tiek plaši integrēta rūpnieciskajās darbībās
  • Izstrādāt optimizētus robotus, veidot inteliģentus algoritmus, lai uzlabotu efektivitāti un testēt lietojumus ražošanā, izpētē u.c.
  • Integrēt sarežģītu datu kopu apstrādi un ietekmīgu atziņu iegūšanu reālās pasaules sistēmās
  • Sadarbībā ar datorredzes komandu izstrādāt inovatīvus algoritmus vizuālo datu analīzei dažādos lietojumos

Lai uzlabotu darba procesu un nodrošinātu piedāvāto risinājumu augstāko kvalitāti, TSI ir izveidota spēcīga un unikāla Baltijas reģionā laboratorija: additīvo ražošanas, pētniecības un un risinājumu laboratorija (AdditiveLab) – vienīgā laboratorija Latvijas un Baltijas valstu mērogā, kas piedāvā pētniecību un izstrādi metāla stiepļu aditīvās ražošanas (SAR jeb angļu val. WAM) jomā: lielu detaļu 3D drukāšana pēc pieprasījuma ar stiepli no cieta metāla, ko var izmantot dažādās rūpniecības nozarēs (transportā, aviācijā, vispārējā rūpniecībā u.c.).

Laboratorijas iekārtas var izmantot un darboties ar dažādiem materiāliem, piemēram, alumīnija sakausējumiem, sakausējumiem uz niķeļa bāzes, celtniecības tēraudiem, nerūsējošajiem tēraudiem utt. AdditiveLab strādā arī pie programmatūras izstrādes, lai kontrolētu robotus, pašu procesu, kā arī prognozētu un uzturētu dažādus tehnoloģiskos parametrus un funkcijas.

Klastera dalībnieki

Klastera vadītājs:

Profesors 

Ph. D.
Emmanuel Merchan
Inženierzinātņu fakultāte
Emmanuel Merchan foto2

AdditiveLab vadītājs:

Mg. sc. ing.
Arseny Kisarev
Arseny Kisarev foto

contact us

raksti mums