pavels-kovalevics-54482574

Veiksmīga jaunuzņēmuma dibinātājs: Bez STEM biznesam ir ļoti grūti virzīties uz priekšu

Pāvels Kovaļevičs ir Transporta un sakaru institūta (TSI) absolvents, līdzdibinātājs Latvijas un Lielbritānijas jaunuzņēmumā “Juro”, kas 2022. gada sākumā kārtējā investīciju meklēšanas raundā piesaistīja 23 miljonus dolāru. Kā izdevies sasniegt šādus panākumus, kāda izglītība palīdzējusi un ko Pāvels ieteiktu jauniešiem, kuri studē STEM jomā un vēlas īstenot savus sapņus?

Pāvel, “Juro” nav pirmais uzņēmums, kuru esi dibinājis. Pastāsti, kāda veida bizness tev bija iepriekš?

2007. gadā kopā ar vēl četriem partneriem Latvijā nodibinājām IT uzņēmumu “Idea Port Riga”. Mums klājās labi. Var teikt, ka uzņēmums bija starptautisks, ar klientiem no visas pasaules, sākot no Dienvidkorejas līdz pat Dienvidamerikai un Ziemeļamerikai. 2014. gadā es pārdevu savas daļas partneriem un aizgāju no šī biznesa. Pats uzņēmums, cik man zināms, joprojām veiksmīgi darbojas.

Gadu pirms “Idea Port Riga” dibināšanas saņēmi bakalaura grādu datorzinātnēs TSI. Vai tev bija pietiekama zināšanu bāze IT jomā, lai izveidotu divus biznesus tehnoloģiju jomā?

Es domāju, ka jā. Atceros, mums bija vairāki lieliski, jauni pasniedzēji, kuri man ļoti daudz deva saistībā ar pieeju IT nozarei, problēmām un uzdevumiem. Man spilgtākie bija pirmie divi kursi, patika studēt fundamentālas lietas, piemēram, tīklu tehnoloģijas un datu bāzes. Ir skaidrs, ka “jaunās tehnoloģijas”, ar kurām bijām iepazīstināti 2000. gadu sākumā, vairs nav nekas jauns. Bet pasniedzēji mums deva daudz. Ar prieku atceros pirmos gadus. Vēlākajos studiju gados, godīgi sakot, augstskolā biju retāk, jo sāku strādāt un aktīvi guvu zināšanas praksē. Tomēr es nokārtoju visus eksāmenus un absolvēju.

Lasi vairāk šeit

contact us

raksti mums