Lilia-Daineko-2020-08-05-11.18

“TSI tu jūties kā daļa no lielas ģimenes”

Lai arī pavasaris jau ir pienācis, 6. martā notiks TSI Ziemas izlaidums. Mēs sirsnīgi apsveicam visus absolventus ar veiksmīgu studiju pabeigšanu un novēlam lielus panākumus karjerā! Vēlamies jūs iepazīstināt ar dažiem absolventiem, kuri veiksmīgi aizstāvējuši savus diplomdarbus, un piedāvājam mini intervijas ar viņiem.

Mūsu pirmā varone ir Lilija Daineko, maģistra programmas “Informācijas sistēmu vadība” absolvente.

– Lilija, Jūs nodarbojāties ar loģistiku, bet izvēlējāties studēt IT virzienā, kad iestājāties TSI programmā “Informācijas sistēmu vadība”. Kāpēc?

– Loģistikas jomā es strādāju jau vairāk nekā 20 gadus. Studēt TSI maģistra programmā “Informācijas sistēmu vadība” man kļuva iespējams pēc profesionālā bakalaura grāda saņemšanas programmā “Transporta un biznesa loģistika”. Droši vien, katrs no mums kādā savas dzīves brīdī nonāk pie nepieciešamības pārvērtēt savu karjeru un profesionālo ceļu. Man iemesls tam bija meitas piedzimšana. Bija acīmredzami, ka jāpaplašina sava profesionālā kompetence, un IT virziens šajā ziņā bija visdaudzsološākais, kā arī pilnībā atbildēja manām vajadzībām neatkarīgi no tā, vai palieku loģistikā.

Nevienam nav noslēpums, cik grūtu periodu pārdzīvo loģistikas nozare Latvijā. Tajā pašā laikā IT nozarē joprojām ir vērojama augšupeja. Izglītība programmas “Informācijas sistēmu vadība” ietvaros ir diezgan daudzpusīga, un to var izmantot, lai vadītu IT projektus jebkurā nozarē, vai tā būtu loģistika, izglītība vai telekomunikācijas. Tas ir īpaši vērtīgi starpnozaru komunikācijas prasmju iegūšanas kontekstā. Tāpēc izaicinājums tika pieņemts, un sākās sarežģīts process, kad bija jāapgūst jaunā informācijas tehnoloģiju pasaule. Godīgi pateikšu, ka sākumā bija ļoti grūti. Jauna terminoloģija, profesionālais slengs un ļoti daudz specializētas informācijas papildus ikdienas pienākumiem man bija īsts izaicinājums. Taču ģimenes, kursabiedru un pasniedzēju atbalsts, kā arī lielā vēlme iegūt jaunu profesiju palīdzēja pārvarēt visas grūtības un iet šo ceļu līdz galam.

– Kas Jums patika studiju procesā?

– Man patika daudzpusīgā programma, kā arī tas, ka dažus kursus pasniedz profesori, kas pieaicināti no ārvalstu augstskolām. Interesanti, ka dažos priekšmetos IT studentu grupas tika apvienotas ar vadības un loģistikas studentu grupām, ļaujot studentiem paplašināt savu sociālo tīklu. Daži no priekšmetiem bija saistīti ar biznesa piemēru (business case) sagatavošanu un analīzi, pateicoties kam katrs no mums īsā laikā spēja aptvert daudz dažādu tēmu, pie kurām strādā dažādu virzienu maģistranti. Un, protams, man patika pasniedzēju attieksme. TSI, kā nekur citur, tu jūties kā daļa no lielas ģimenes.

– Vai kaut kas ir mainījies Jūsu karjerā maģistra studiju laikā?

– Lai turpinātu karjeru un vienlaikus mācītos, nepieciešami papildu resursi. Es pieņēmu lēmumu, ka visu darīšu soli pa solim. Vispirms izglītība, pēc tam virzība pa karjeras kāpnēm. Par galveno sasniegumu studiju laikā es uzskatu “mindset” (domāšanas veida un prāta attieksmju) maiņu. Augstas kvalitātes izglītība ļauj savādāk paskatīties pat uz ikdienas uzdevumiem, kā arī paver jaunas iespējas, kur, šķiet, to iepriekš nebija, un IT izglītība šodien ir priekšrocība menedžerim praktiski jebkurā nozarē.

– Kādas izmaiņas Jūs plānojat tagad, pēc izlaiduma?

– Pēc absolvēšanas būs jāiemācās dzīvot bez pastāvīgas apmācības, bet es šaubos, ka man tas izdosies 🙂 Kādu laiku es atpūtīšos un sakārtošu domas. Tad sākšu plānot un turpmāk attīstīt savu karjeru.

contact us

raksti mums