IMG_7061

TSI sveic jauno zinātņu doktoru!

2022. gada 9. septembrī, Transporta un sakaru institūta (TSI) rektors Juris Kanels, svinīgi pasniedza Faridam Saifutdinovam inženierzinātņu doktora (PhD) diplomu.

F. Saifutdinovs TSI doktorantūras studiju programmā “Telemātika un loģistika” iestājās 2017. gadā. Doktorantūras studiju laikā, profesora Jurija Tolujeva vadībā, viņš sagatavoja un 2022. gada aprīlī veiksmīgi aizstāvēja promocijas darbu par tēmu “DEVELOPMENT AND TESTING OF THE DIGITAL TWIN CONCEPT AS A PROCESS DATA STORE IN GROUND TRAFFIC CONTROL SYSTEMS AT AIRPORTS”.

Darba tēma ir gandrīz futūristiska, jo tā attiecas uz gatavošanos tādiem laikiem, kad visu transporta procesu vadību lidostas teritorijā nodrošinās nevis dispečers vadības tornī, bet gan atbilstoša datorprogramma. Savā darbā F. Saifutdinovs ir veiksmīgi izmantojis modernu digitālā dvīņa koncepciju, kombinējot to ar simulācijas modelēšanas metodēm” – komentē profesors J. Tolujevs.

Farid Saifutdinovs ir veiksmīgs ne tikai zinātniskajā darbībā, bet arī profesionālajā jomā. Tūlīt pēc doktora disertācijas aizstāvēšanas viņš tika iecelts par direktoru filiālei “West Kazakhstan Regional Center of ATM”, kas ir meitasuzņēmums “Kazaeronavigatsia” RSE.

Apsveicam Faridu Saifutdinovu un vēlam veselību, jaunus panākumus, aktīvu zinātnisko darbu un turpmāku profesionālo izaugsmi!

contact us

raksti mums