reklamraksti-2017-16649-53448179

TSI paplašina savus horizontus ar ‘UWE Bristol’ universitāti

Jau otro gadu pēc kārtas, jūlijā, Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisinājās studiju programmu validācija. Pagājušajā gadā tā bija bakalaura studiju programma “Computer Science – Artificial Intelligence”, kura turpina veiksmīgi realizēties. Šajā gadā īpaša komisija Special University Validation Panel University of West England (SUVP) , “eksaminēja” divas TSI maģistra studiju programmas: MSc “Aviation Management and Sustainability” un MSc “Computer Science – Data Analytics and Artificial Intelligence”. Lai nonāktu pie mērķa, tika ieguldīts vairāku mēnešu darbs, kurā tika iesaistītas praktiski visas TSI struktūrvienības un liela daļa akadēmiskā personāla, īpaši atzīmējot, komandas darbu ar pasniedzējiem no TSI un UWE Bristol, kā arī, atbalstu no studentiem. Kopā strādājot, tika izveidotas mūsdienīgas, tendencēm sekojošas starptautiska līmeņa programmas dubultā diploma iegūšanai maģistra studijām TSI!

Pagājušajā gadā (2020), TSI veiksmīgi izgāja validāciju vienai no savām TOP programmām – bakalaura līmeņa “Datorzinātnes: mākslīgais intelekts” un pirmā studentu grupa veiksmīgi ir nokārtojusi savu pirmo studiju gadu dubultā diploma programmā. Sekojot UK standartiem, visi studentu rezultāti tiek vērtēti pēc UWE Bristol eksaminatora vērtējuma (External Examinator), kuri ir augstu novērtējuši UK standartu integrācijas līmeni TSI augstskolā. Iegūtā pieredze un ieguldījums UK kvalitātes standartiem ir ļāvuši TSI šī gada ziemā, iesniegt jaunu pieteikumu, lai atvērtu divas dubultā diploma studiju programmas maģistra līmenī – “Datorzinātnes” un “Aviācijas vadība”. Ņemot vērā veiksmīgo sadarbību ar UWE Bristol 2020./2021. gadā, abi pieteikumi tika pieņemti tālākai izskatīšanai.

Validācija maģistra studiju programmām neapšaubāmi atšķiras no bakalaura studiju programmu validācijas: standarti un prasības ir krietni augstākas kā bakalaura studijām. Tika pārskatīta programmas struktūra, metodiskās pieejas, studiju rezultāti utt. Katrs studiju kurss tika detalizēti izskatīts no mūsu partneru UWE Bristol puses. Katra studiju kursa saturs tika analizēts, uzdevumu stratēģija, vērtējumu metodes, izmantotās literatūras saraksts, programmu un tehniskās daļas pieejamība, pasniedzēju kompetence lekciju vadīšanā un daudz kas cits. “Rezultātā tik rūpīgam darbam tika dota iespēja realizēt TSI divas dubultā diploma studiju programmas: Maģistra studiju programma “Aviācijas vadība un ilgtspējīga attīstība” (Aviation Managment and Sustainability, MSc ) un maģistrs “Datorzinātnes ar specializāciju analītikā un mākslīgajā intelektā” (MSc Computer Science: Data Analytics and Artificial Intelligence), stāsta pasniedzējs un projekta koordinators dubultā diploma programmu ievirzei TSI, Mihails Savrasovs.

Pirmie studenti savas studijas varēs uzsākt šajās programmās 2021./2022. gadā ,ziemas uzņemšanā. Studijas norisināsies TSI, Rīgā, angļu valodā. Studijas programmās TSI un UWE – tā ir iespēja studentiem, pirmkārt, Baltijas reģiona valstīm, iegūt Lielbritānijas līmeņa izglītību par pieejamu cenu. Programmas absolventi iegūs divus diplomus no abām augstskolām, kuri sniedz iespēju veidot karjeru jebkurā valstī. Uzņemšana dubultā diploma programmās sāksies no 2021.gada oktobra, kas ir jau pavisam drīz, tāpēc aicinām sekot līdzi jaunumiem mūsu mājaslapā – www.tsi.lv

“Esmu pārliecināta, ka šī nav tikai maza uzvara TSI, bet arī svarīgs solis izglītības attīstībā Latvijā. Mēspaceļam jaunu, augstu līmeni un kvalitāti studijām visos izglītības līmeņos. No šī iegūst – augstākās izglītības iestādes, industrija un, protams, pirmkārt studenti. Un tas viss attiecas uz attīstības stratēģiju institūtam, kur viens no atslēgas projektiem ir daudzpusīga sadarbība ar mūsu partneriem UK – UWE.”, komentē valdes priekšsēdētāja Irina Jackiva.

Lasi vairāk ŠEIT

contact us

raksti mums