3

TSI ciemojas pie skolēniem Latgales un Zemgales reģionos

Jau vairāk kā 4 gadus TSI aktīvi veido sadarbības ar Latvijas vidusskolām un tehnikumiem, sniedzot iespēju vidusskolēniem­ un tehnikumu audzēkņiem piedalīties aizraujošās mācībstundās, kuras jauniešiem sniedz ieskatu nākotnes profesijā un karjeras izvēlē.

Šomēnes ciemojāmies Latgales un Zemgales reģionos, pie skolēniem no Daugavpils Zinātņu vidusskolas, Daugavpils Iespēju vidusskolas, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Preiļu 2. vidusskolas, Olaines 1.vidusskols, Olaines 2.vidusskolas, Jelgavas 4.vidusskolas, kā arī Jelgavas tehnikumā.

Aizraujošajās mācībstundās vidusskolēniem bija iespēja iepazīt STEM virzienus, gūt jaunas zināšanas un aizraujošu pieredzi, mācoties par eksaktajām un tehniskajām zinātnēm. Jaunieši tika iepazīstināti ar nepieciešamajām vadības prasmēm un jaunām pašattīstības iespējām “Līderības” mācībstundās, kā arī uzzināja jaunākos datus par darba tirgus pieprasījumu, un kādas profesijas šobrīd ir vispieprasītakās.

Patiess prieks bija satikt skolēnus no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, kas piedalās TSI inovāciju un uzņēmējdarbības centra iDEAHUB projektā par inovatīvu tehnoloģiju risinājumu izstrādi. Pieci skolēni pieteica sevi ar komandu “MyCompany team” un 6 mēnešu garumā iztsrādāja ChatBot jeb tērzēšanas botu, kas jau tagad sniedz informāciju par autobusu kustības grafikiem un maršruta plānošanu Rīgas Starptautiskajai autoostai.

“Šī lekcija deva iespēju uzzināt par IT tehnoloģijām un darba iespējām šajā jomā. Mēs uzzinājām, kādas ir augsti apmaksātas un pieprasītas nākotnes profesijas. Esam ļoti pateicīgi par šo lielisko iespēju iegūt jaunas zināšanas, kuras mums palīdzēs izvēlēties nākotnes profesiju,” savos ieskatos dalās Daugavpils Valtspilsētas skolēni.

“Esam pateicīgi par ilggadējās sadarbības tradīcijas turpināšanu. Rūpējamies par karjeras izglītību  un vēlamies parādīt skolēniem daudzveidīgās karjeras iespējas. TSI vadītajās mācībstundās varam iepazīt TSI piedāvājumu tuvāk un redzēt atšķirības no citu augstskolu piedāvājumiem,” stāsta Daugavpils Valstspilsētas skolotāja.

“Skolēni uzzināja, ka veidojot profesionālo karjeru un izvēloties profesiju, ir svarīgi saprast, ko pats cilvēks GRIB, VAR, un ko VAJAG sabiedrībai, jo lekcijas laikā tika sniegta informācija par pieprasītākajām profesijām. Lektori iepazīstināja ar plašo studiju programmu piedāvājumu, atlaidēm un arī ar karjeras iespējām,” stāsta Olaines 2. vidusskolas skolotāja.

Sakām lielu paldies Daugavpils, Preiļu, Olaines, Jelgavas vidusskolām un tehnikumam par sirsnīgo uzņemšanu un aktīvu dalību TSI organizētajās mācībstundās! Ceram uz turpmāku sadarbību arī nākotnē!

contact us

raksti mums