coursera

Transporta un sakaru institūts kļūst par pirmo globālās tiešsaistes mācību platformas “Coursera” partneri Latvijā

Transporta un sakaru institūts (TSI) ir pirmā augstākā izglītības iestāde Latvijā, kura noslēgusi sadarbības līgumu ar globālo tiešsaistes mācību platformu “Coursera”. Pateicoties šai sadarbībai, TSI studentiem un akadēmiskajam personālam būs iespējas paplašināt savas zināšanas un prasmes, kā arī gūt pieredzi no pasaules līmeņa augsti atzītām universitāšu un augstskolu akadēmiskajām mācību programmām, tostarp Jēlas Universitātes, Londonas Imperiālās koledžas un Džona Hopkinsa universitātes, kuras piedāvā “Coursera”.  

Noslēdzot līgumu ar “Coursera”, TSI nodrošina jauktās apmācības pieejas aprobāciju – ikvienam tās studentam un pasniedzējam ir pieejami vadošo un augsti atzīto augstskolu un universitāšu izstrādātie mācību kursi un materiāli. Galvenais sadarbības mērķis ir attīstīt personalizētāku pieeju katram studentam, sniedzot iespēju studentiem izmantot labākās pasaules prakses. Nākotnē pasniedzēji varētu izstrādāt savu studiju kursu programmas, kuras būtu iespējams apgūt ikvienam interesentam “Coursera” mācību platformā. Veidojot sadarbību ar “Coursera”, ieguvums ir pievienotā vērtība jau esošajām studiju programmām – studentiem ir iespēja pilnvērtīgāk izprast savu nozari. TSI studenti, kā papildus ieguvumu studiju laikā, varēs saņemt “Coursera” sertifikātus no labākajām universitātēm un uzņēmumiem.

““Transporta un sakaru institūts”, uzsākot sadarbību ar starptautisko studiju platformu “Coursera”, apliecina savu patstāvīgo virzību uz augstas apmācību kvalitātes nodrošināšanu. Mēs, bez šaubām, varam apgalvot, ka TSI atrodas vadošajā vietā Latvijas augstskolu vidū jaunu, modernu apmācības formu, metožu un iespēju apgūšanā 21.gadsimta profesionāļu  sagatavošanai,” par sadarbību ar “Coursera” pauž TSI rektors un valdes loceklis, Ph.D.sc.pol. Juris Kanels

“TSI Datorzinātņu maģistra studiju programmas specializācija “Datu analīze un mākslīgais intelekts” piesaista profesionāļus no dažādām nozarēm – loģistikas, programmatūras izstrādes, fintech un valsts pārvaldes. Iestāšanās programmā prasa īpašu pieeju studentu zināšanu un prasmju, īpaši programmēšanas prasmju, izlīdzināšanai. Īsie kursi (piemēram, Python Data Structures) ļauj mums uzlabot specifiskas studentu prasmes, kas nepieciešamas, lai sekmīgi pabeigtu galveno maģistra programmu, un padarīt izglītības procesu elastīgāku un personalizētāku,” par “Coursera” pievienoto vērtību mācību procesā savos iespaidos dalās TSI maģistra studiju programmas “Dubultais diploms datorzinātnēs: datu analītika un mākslīgais intelekts” vadītājs, Profesors, Dr. sc. ing. Dmitrijs Pavļuks.

Sadarbība ar “Coursera” sniedz iespējas tehnoloģiju izmantošanā un inovāciju virzīšanā, tādējādi stiprinot TSI zīmolu Latvijas augstskolu vidū. 

Hadi Moussa, Coursera, EMEA ģenerāldirektors, pauž: “Universitātes pastiprina savus centienus, lai sagatavotu studentus strauji mainīgajai digitālajai ekonomikai, lai paplašinātu augsta pieprasījuma tehnoloģiju, uzņēmējdarbības un datu zinātnes prasmju piegādi. Tāpēc sadarbība ir ļoti svarīga. Mēs priecājamies par sadarbību ar TSI, tādējādi paplašinot un uzlabojot viņu jauktās apmācības modalitātes, piedāvājot saviem studentiem un darbiniekiem vēl nebijušu piekļuvi nozarei saistītam mācību saturam.”

Par TSI:

Transporta un sakaru institūts (TSI) ir vienīgā privātā tehniskā augstskola, kas jau vairāk kā 20 gadu garumā sagatavo pieprasītus speciālistus. TSI piedāvā studiju programmas tādās jomās, kā datorzinātnes un telekomunikācijas, elektronika un robotika, transports un loģistika, aviācija un vadībzinātne. Sadarbībā ar Rietumanglijas universitāti UWE Bristol TSI piedāvā arī dubultā diploma studiju programmas datorzinātnēs un aviācijā. Studiju programmas apgūstamas angļu un latviešu valodās.

Par Coursera:

Programmu Coursera 2012. gadā uzsāka divi Stenfordas datorzinātņu profesori Endrjū Ng un Dafne Kollere, ar mērķi nodrošināt vispārēju piekļuvi pasaules līmeņa mācībām. Tagad tā ir viena no lielākajām tiešsaistes mācību platformām pasaulē, kurā ir reģistrēti vairāk nekā 100 miljoni apmācāmo. Coursera sadarbojas ar 275+ vadošajiem universitāšu un nozaru partneriem. 

Vairāk informācijas:
Tālr.: +371 67100661
e-pasts: info@tsi.lv

contact us

raksti mums