Paula Pupola

Paula Pūpola studē IT, lai iedvesmotu cilvēkus vairāk sportot

Ļoti aktīvā un sportiskā Paula Pūpola otro augstāko izglītību nolēma iegūt informācijas tehnoloģiju (IT) jomā, turklāt dubultā diploma programmā “Datorzinātnes: mākslīgais intelekts”, kuru Transporta un sakaru institūts (TSI) realizē sadarbībā ar Rietumanglijas Universitāti. Paulas sapnis ir izveidot pašai savu fitnesa lietotni ar visdažādākajiem treniņiem, kas būs balstīta uz mākslīgā intelekta algoritmiem.

Paula, kāds bija tavs dzīves ceļš, kurš atveda pie sporta un datorzinātņu savienošanas?

Nāku no sportistu ģimenes: mans tētis spēlēja hokeju profesionālā līmenī, mamma bija fitnesa trenere kopš jaunības, arī mans jaunākais brālis ir sportā. Pati sportā esmu no četru gadu vecuma, nodarbojos ar mākslas vingrošanu, kā arī mācījos Rīgas horeogrāfijas vidusskolā (tagad tā ir Rīgas Baleta skola). Pēc vidusskolas beigšanas uzreiz sāku strādāt kā grupu nodarbību fitnesa trenere. Tad Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ieguvu augstāko izglītību – sporta un izglītības speciāliste. Tomēr palikt visu mūžu tikai kā sporta vai fitnesa trenerei nekad nav bijis mans mērķis, kaut sports ir mana sirdslieta.

Pēc akadēmijas es devos uz Lielbritāniju, lai iegūtu jaunu pieredzi fitnesa industrijā. Es pavadīju tur gadu, strādāju tādās fitnesa klubu ķēdēs kā “David Lloyd” un “Virgin Active”, kā arī citos sporta klubos. Veltīju to gadu arī pārdomām, kur tālāk mācīties. Apsvēru, kā varēšu apvienot savu tālāko izglītību ar savu tagadējo hobiju un darbu. Izdomāju, ka mani varētu uzrunāt IT un datorzinības, jo man vienmēr ir patikusi matemātika un loģiskā domāšana. Anglijā es sapratu, cik ļoti fitnesa industrija pāriet digitālā vidē. Ir tik daudz dažādu fitnesa lietotņu, kur ir gan vingrinājumu kompleksi, gan veselīga uztura ēdienkartes jebkuram mērķim, kāds vien cilvēkam varētu būt. Man radās ideja izveidot pašai savu fitnesa lietotni. Tā nolēmu studēt IT, lai saprastu, kam ir jāiziet cauri, lai īstenotu savu mērķi.

Toreiz domāju, ka ir iespējams izveidot mobilo fitnesa lietotni un intgrēt mākslīgā intelekta algoritmus savām rokām. Tagad, uzsākot jau otro kursu bakalaura studiju programmā “Datorzinātnes: mākslīgais intelekts”, es saprotu, ka tas nav viena cilvēka darbs, bet gan komandas darbs.

Jebkurā gadījumā, es vēlētos pati spēlēt aktīvu lomu šī mērķa īstenošanā un labāk saprast, kā lietotnes tiek veidotas, kā darbojas informācijas tehnoloģiju bizness. Jo nav tā, ka, iegūstot augstāko izglītību IT, mēs visi būsim tikai programmētāji, kas izveido jaunu programmatūru datoram vai citai ierīcei. Mēs tikpat labi varam būt arī menedžeri un vadošas personas, kas visu organizē. IT tēma ir ļoti plaša, un šī ir tā izglītība un profesija, kas uzreiz paver vaļā vairākas durvis. Tāpēc es arī izvēlējos apvienot sportu ar mūsu nākotni. Kādam tas patīk, kādam nepatīk, bet tehnoloģijas pārņem mūsu pasauli.

https://www.delfi.lv/campus/raksti/paula-pupola-stude-it-lai-iedvesmotu-cilvekus-vairak-sportot?id=53581097

contact us

raksti mums