students in labaratory

Mācīties vienā programmā, bet tikt uzreiz pie diviem diplomiem. TSI studentu pieredze

Iedomājies, ka esi britu universitātes students, bet apmeklē lekcijas Rīgā. Studē IT un mākslīgo intelektu vienlaicīgi divu valstu augstskolās, dzīvojot dzimtajā Latvijā. Tev nebūs bieži jāceļo un jātērē papildu resursi. Šādu iespēju sniedz studijas dubultā diploma programma “Dabaszinātņu bakalaura grāds datorzinātnē” ar specializāciju mākslīgā intelekta jomā. To absolvējot, iegūsi uzreiz divus diplomus un pilnīgi reālas izredzes strādāt labākajās kompānijās jebkurā pasaules malā. Skat, ko par savu pieredzi stāsta jaunieši, kas jau izvēlējušies šo studiju programmu.

Vēlas studēt angļu valodā un tuvu mājām

“Man vienmēr ir paticis stādāt ar datoru, kā arī gribēju iegūt augstāko izglītību angļu valodā. Transporta un sakaru institūta (TSI) piedāvātā dubultā diploma programma sadarbībā ar Rietumanglijas Universitāti (UWE) šķita tam piemērota izvēle,” stāsta Jurijs Luņovs, TSI un UWE 2. kursa students.

“Man patīk studēt Rīgā, tuvu mājām. Uzskatu, ka studiju beigās iegūt diplomu arī no britu universitātes ir lieliska iespēja – tā ir izglītība ir ar ļoti senām tradīcijām un tiek augstu vērtēta jebkur pasaulē,” uzskata 1. kursa students Oļegs Ivanovs. “Izvēlējos apgūt mākslīgo intelektu, jo man šķiet, ka tas var nākotnē dot ļoti lielas iespējas sabiedrības attīstībai.” Pagaidām Oļegs ar kursabiedriem pamazām iepazīstas ar mākslīgā intelekta (MI) pamatprincipiem. Semestra sākumā studenti iepazinās ar TSI robotikas centra aprīkojumu, tajā skaitā humanoīdo robotu NAO, kas savā darbā izmanto MI elementus. “Tas prot runāt un uztvert informāciju. Robots dejoja, lēkāja un izpildīja vingrinājumu – atspiešanos. Tas bija ļoti iespaidīgi”, tā Oļegs.

https://www.delfi.lv/campus/raksti/macities-viena-programma-bet-tikt-uzreiz-pie-diviem-diplomiem-tsi-studentu-pieredze?id=53879487

contact us

raksti mums