autobuss-55626758

Kur ir mans autobuss? Studenti izstrādā lietotni sabiedriskā transporta izsekošanai

Vai vari nosaukt kādu lielpilsētu, kurā sabiedriskais transports, ja vien tas nav metro vai vilciens, vienmēr kursē pēc pieturā norādītā saraksta? Protams, tādas pilsētas varētu būt, taču nereti sabiedriskais transports kavējas. Tas var būt dažādu iemeslu dēļ – ceļu remonts, sastrēgumi, ceļu satiksmes negadījumi vai kādi citi šķēršļi. Taču Transporta un sakaru institūta (TSI) studentiem padomā ir risinājums!

Iedomāsimies – tev pulksten 15 ir sarunāta darba intervija uzņēmumā, kurā jau sen vēlies strādāt. Tas atrodas 30 minūšu brauciena attālumā no tavas dzīvesvietas. Tu atbilstoši saģērbies, paņem līdzi visus nepieciešamos dokumentus, ej uz sabiedriskā transporta pieturu, lai jau pēc pāris minūtēm dotos ceļā. Tu stāvi pieturā un gaidi jau 10 minūtes. Autobusa nav. Tu pārjautā kādam blakus stāvošam cilvēkam, vai transports jau nav aizbraucis, ja nu gadījumā esi nokavējis reisu. Uzrunātais tev atbild, ka arī gaida šo autobusu. 15 minūtes – transports joprojām kavējās. Pēc 20 minūšu gaidīšanas tas ir klāt, tu iekāp autobusā un dodies uz darba interviju, uz kuru ieradīsies ar nokavēšanos. Ne pārāk labs pirmais iespaids. Vai iespējams novērst šādu gaidīšanu? TSI studenti uzskata, ka jā.

Risinājums – tīmekļa vietne vai lietotne, kurā var redzēt, kur tieši atrodas transports, ar kuru vēlies braukt. Tas nozīmētu, ka uz pieturu varētu doties tā, lai nebūtu transports ilgstoši jāgaida. Vai arī tieši otrādi – ja redzētu, ka tas pieturā ieradīsies ātrāk, tu zinātu, ka nepieciešams pasteigties, lai nenokavētu.

Šobrīd Latvijā vēl šādas tīmekļa vietnes nav, taču četri TSI studenti – Artjoms Čubs (bakalaura programmas “Uzņēmējdarbība un vadība” otrā kursa students), Veronika Soldatenkova, Aleksandrs Dozorins un Konstantins Dozorins (dubultā diploma bakalaura programmas “Datorzinātnes: mākslīgais intelekts” pirmā kursa studenti) – ir apvienojušies komandā un izstrādā inovatīvu produktu “iDEAHUB” biznesa ideju un inovāciju centra ietvaros. Tas ļautu kartē redzēt, kur tieši Rīgā atrodas konkrētais autobuss vai trolejbuss, ar kuru esi ieplānojis kaut kur doties.

Vairāk lasi šeit

contact us

raksti mums