arslan_cover

Es pielietoju savas zināšanas, lai izveidotu jaunu biznesu

Par godu Ziemas izlaidumam mēs piedāvājam stāstu sēriju par dažiem no absolventiem.

Šoreiz mūsu varonis ir Arslans Šaukats, maģistra programmas “Transports un loģistika” absolvents. Viņš veiksmīgi aizstāvēja diplomdarbu par tēmu “Reversās loģistikas ieviešana Latvijā e-atkritumu savākšanai”. Lūk, ko Arslans stāsta par sevi un savām studijām TSI:

“Mani sauc Arslans Šaukats. Es esmu no Pakistānas. Es atbraucu uz Latviju 2012. gadā. Tas man bija diezgan liels kultūršoks. Man patīk ceļot kopš bērnības, kad braucu kaut kur kopā ar vecākiem. Tomēr kultūras atšķirības, ko piedzīvoju Latvijā, bija labā ziņā dīvainas un nedaudz pievilcīgākas nekā valstīs (Āzijā un Austrumāfrikā), kur esmu bijis iepriekš. Sākumā man gāja pagrūti valodas barjeras dēļ, bet ar laiku man parādījās arvien vairāk paziņu, un komunicēt ar cilvēkiem kļuva diezgan viegli. Cilvēkam no Āzijas ir grūti pierast pie noslēgtās latviešu kultūras, bet mēs, cilvēki, esam radības, kas ļoti labi prot pielāgoties.

Pēc bakalaura grāda iegūšanas strādāju avionikas inženiera specialitātē. Bet pēc pāris gadiem nolēmu turpināt studijas, jo man parādījās interese par mūsdienīgām transporta sistēmām. Meklējot augstskolu, kas apmierinātu manas vajadzības, es uzzināju par Transporta un sakaru institūtu (TSI). Pārbaudīju TSI piedāvātos kursus un atradu programmu, kas mani interesēja – maģistra programmu loģistikas vadībā. Es sazinājos ar saviem vecajiem draugiem no Latvijas, lai saņemtu viņu atsauksmes par TSI reputāciju un izglītības kvalitāti. Es gribētu teikt, ka par TSI dzirdēju tikai labas lietas un pēc studiju pabeigšanas varu tam visam arī piekrist. Visinteresantākā studiju daļa man bija pētnieciskā darba rakstīšana par e-atkritumu apsaimniekošanu Latvijā. Man ļoti palīdzēja darba zinātniskais vadītājs, profesors Genādijs Gromovs un arī citi institūta darbinieki. Pēc studiju uzsākšanas man izdevās uzsākt arī jaunu biznesu. Tā kā es studēju loģistikas vadību, nolēmu pielietot savas zināšanas, lai atvērtu mājas tekstila importēšanas uzņēmumu. Man izdevās palaist šo biznesu un attīstīt to paralēli studijām. Mans uzņēmums atrodas Polijā, un mēs darbojamies Polijā un Baltijas reģionā. Studiju laikā esmu ieguvis pietiekami daudz zināšanu, lai praktiski tās pielietotu un izveidotu ilgtspējīgu piegādes ķēžu tīklu, lai apgādātu savu biznesu atbilstoši klientu vajadzībām. Riska pārvaldība piegādes ķēdē bija viena no manām mīļākajām tēmām. Tas man palīdzēja izpētīt pilnīgi jaunus veidus, kā stiprināt sava biznesa struktūru, un apgūt metodes, kuras palīdz novērst riskus. Studiju laikā man izdevās iegūt pietiekami daudz prasmju, lai patstāvīgi vadītu savu biznesu pat attālināti. Man parādījās iespēja doties ERASMUS+ praksē jau pēc TSI absolvēšanas, un es plānoju to izmantot, lai iegūtu vairāk zināšanu un personisko pieredzi kuģniecības nozarē. Šobrīd es meklēju iespēju stažēties uzņēmumā Maersk Shipping Solutions.”

Apsveicam Arslanu un visus pārējos absolventus ar sekmīgu studiju pabeigšanu un no sirds novēlam, lai jaunās zināšanas un prasmes palīdz turpmākajā veiksmīgas karjeras un veiksmīga biznesa veidošanā!

contact us

raksti mums