India flag

Ārzemju tradīcijas mūsu kultūras mērogā: aizvadītas Indijas Republikas dienas svinības Rīgā

27. janvārī Indijas latviešu kultūras un ekonomikas forums (ILCEF) sadarbībā ar Transporta un sakaru institūtu (TSI), organizēja starpkultūrālo pasākumu par godu Indijas Republikas dienai. Svinības norisinājās TSI augstskolas telpās, lai atzīmētu Indijas Republikas 74. gadadienu.

Visus apmeklētājus, gan studentus, gan valsts organizācijas un izglītības iestāžu goda biedrus sveica TSI rektors, valdes loceklis, Ph.D.sc.pol., docents Juris Kanels, savā uzrunā īpašu uzmanību veltot starptautisko attiecību atbalstam.

Pasākums bija ļoti nozīmīgs Indiešu kopienai gan Latvijas valstī, gan ārpus tās, un ietvēra dažādas aktivitātes – Indijas tautu dejas, Latvijas Ājurvēdas akadēmiskā katedras (AYUSH) vadītājas Dr. Shantala Priyadarshini svinīga ceremoniāla pieredze, kā arī ILCEF padomes locekļa Dr. Anurag Mishra svēku runa. Svinību laikā viesiem bija iespēja tīklot un baudīt tradicionālas uzkodas.

TSI pasākumam adresētajā apsveikumā no Indijas vēstnieka Latvijā un Zviedrijā – Tanmaya Lal –  tika sacīts “Uzņēmējdarbības un investīciju saiknes gan digitālajā, gan ražošanas sektorā starp mūsu valstīm pašlaik pieaug. Tāpat kā saites augstākās izglītības jomā. Mūsu saišu nākotne ir daudzsološa.” Vēstnieks arī uzsvēra, ka indiešu kopiena turpinās strādāt, lai stiprinātu Indijas un Latvijas draudzību.

Privātā inženierzinātņu augstskola TSI, kas pēc pasaules izglītības reitingu apskatiem ir augstu novērtēta par starptautisko mācībspēku īpatsvaru Latvijā, ir pateicīga par iespēju būt vienai no šāda kultūras un sabiedrībai vērtīga pasākuma organizētājiem.

Sveicam mūsu studentus, absolventus, mācībspēkus un sadarbības partnerus ar šiem nozīmīgajiem svētkiem! Sveicam Indijas Republikas dienā!

contact us

raksti mums