Cover photo_2

TSI norisinājās Latvijas atklātais skolēnu čempionāts intelektuālajā spēlē “Kas? Kur? Kad?”

Sestdien, 2022. gada 7. maijā, Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisinājās XVI Latvijas skolēnu čempionāts, kas zināms arī kā XII Latvijas atklātais skolēnu čempionāts intelektuālajās spēlēs. Tas bija patiešām ilgi gaidīts pasākums, jo pandēmijas dēļ pēdējais čempionāts notika tikai 2019. gadā.  Šogad čempionātā piedalījās komandas no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Visaginas (Lietuva) un Tallinas (Igaunija).

Sacensības notika divās disciplīnās. Pirmā disciplīna bija sporta versija, jeb kā labi zināmajā TV spēlē “Kas? Kur? Kad?”. Pie galda sēž 6 cilvēki, izskan jautājums, ir dota viena minūte apspriešanai, pēc kuras ir jāsniedz atbilde. Vienīgā atšķirība ir tā, ka atbildes tiek iesniegtas rakstiski, pateicoties kam, čempionātā vienlaicīgi varēja piedalīties 26 komandas. Pasākuma programmas ietvaros bija iekļauti 48 jautājumi no Rīgas lietpratēju kluba redakcijas grupas.

Pirmās divas vietas ar 25 pareizām atbildēm no 48 jautājumiem, dalīja komandas no Rīgas: “Copy Paste Computer Error” (9. klases skolēnu komanda no  Rīgas 22. vidusskolas un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas) un “Кыр-сосичка” (skolēni no Rīgas 22. vidusskolas, Rīgas Rīnūžu vidusskolas un Rīgas Purvciema vidusskolas). Trīs papildjautājumu spēlē ar rezultātu 3:2 uzvaru guva komanda “Кыр-сосичка”, tādējādi kļūstot gan par atklātā čempionāta uzvarētāju, gan par Latvijas čempionāta uzvarētāju. Bet “Copy Paste Computer Error” kļuva par pirmo komandu pamatskolas vecuma grupā, kas pirmo reizi ieguva godalgotu vietu Latvijas skolēnu čempionāta vēsturē. Trešajā vietā palika komanda “Посттирония” (dalībnieki no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Rīgas 40. vidusskolas), bet ceturto un piekto vietu dalīja komandas no Tallinas – “Singularity” un “д. а. ш. а.”.

Par papildus disciplīnu tika izvēlēta vārdu komandu spēle “Jeopardy!”, kura ir arī pazīstam kā “Sava spēle”. Pamatojoties uz kvalifikācijas kārtas rezultātiem, astoņas labākās komandas sacentās fināla tiešspēlē spiežot uz pogām tā sauktajā “Erudītu kvartetā”. Finālā par uzvarētājiem kļuva komanda “Copy Paste Computer Error”, otro vietu ieguva – “Кыр-сосичка”, bet trešo vietu ieņēma lietuviešu komanda “We Don’t Know”.

Čempionāts norisinās sadarbībā ar jauniešu organizāciju KID Alumni, Rīgas lietpratēju klubu un Daugavpils intelektuālo spēļu klubu “Erudīts”, kā arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Transporta un sakaru institūta (TSI) atbalstu.

Apsveicam uzvarētājus un ceram uz tikšanos nākamgad TSI!

contact us

raksti mums