1_Cover-photosmall

Izvēlējušies pareizo profesiju: talantīgie brāļi Vilki pēta industriālo robotu pasauli

Brāļi Manu Viktors un Vasilijs Vilki studē Transporta un sakaru institūtā (TSI) otrajā kursā studiju programmā “Robotika“. Šovasar brāļiem sākās prakse uzņēmumā “RoboLogic”. Puiši izmēģināja darbu savām rokām, uzzināja pienākumu sadales īpatnības rūpniecisko robotu uzņēmumā un pārliecinājās, ka izvēlējušies sev īsto karjeru.

Ja jums gadās iet vai braukt garām deviņstāvu ēkai Rīgā, Lomonosova ielā 1, kur atrodas TSI, jūs noteikti pamanīsiet oranžu metāla konstrukciju pie ieejas. Iepazīstieties, tas ir rūpnieciskais robots “KUKA”, kas ir viens no populārākajiem pasaulē. Šis robots ir ražots 1999. gadā, tātad pēc robotu standartiem jau ir seniors. Manu Viktors un Vasilijs palīdzēja robotu šeit uzstādīt. Lai to novietotu konkrētā pozīcijā, vairs nebija iespējams veikt programmēšanas darbus, tāpēc brāļiem bija jālieto uzgriežņu atslēgas. Tagad ikvienam ir iespēja aplūkot tuvāk un pat nofotogrāfēties ar īstu industriālo robotu. Ņemiet vērā, ka modernākie “KUKA” modeļi pēc izskata daudz neatšķiras no šī eksponāta – tiem ir tās pašas sešas rotācijas asis, tikai programmatūra tiek pastāvīgi uzlabota.

Studenti programmē jaunu robotu

Manu Viktors un Vasilijs savu praktisko darba pieredzi uzsāka jau pēc pirmā kursa. Abi kļuva par praktikantiem uzņēmumā “RoboLogic” un jau tagad zina, ka turpinās tur strādāt arī pēc augstskolas absolvēšanas. Abi brāļi, stājoties TSI, konkursa kārtībā ieguva grantus no “RoboLogic”, kas pilnībā sedz studiju maksu visam studiju periodam, atbalstot profesionālu nozares speciālistu sagatavošanu.

Šovasar TSI studentu komandai – brāļiem Vilkiem un vēl diviem viņu kursa biedriem, kas arī apgūst praktisko pieredzi “RoboLogic”, – tika uzticēts svarīgs uzdevums: sagatavot darbam un veikt noregulēšanu un testēšanu CRP zīmola metināšanas robotam, kas ir jaunums uzņēmumā.

Lasi vairāk ŠEIT

contact us

raksti mums