03_img_6598

Aizvadīta pirmā TSI Robotikas diena

2019. gada 15. novembrī Transporta un sakaru institūtā (TSI) veiksmīgi norisinājās Robotikas diena. Šogad rīkotā TSI Robotikas diena bija īpaša, jo tas bija pirmais un vienīgais organizētais pasākums visā Latvijas teritorijā, Eiropas robotikas nedēļas ietvaros. TSI ir pirmā un vienīgā augstskola Latvijā, kas ir iesaistījusies šajā Eiropas līmeņa projektā.

Kopā TSI Robotikas dienu lielākoties apmeklēja vecāko klašu skolēni no Rīgas skolām, bet apmeklētāju lokā bija arī skolēni no Jūrmalas un Pļaviņām.

Robotikas dienas apmeklētājiem bija iespēja uzzināt par NAO humanoīdo robotu programmēšanas pamatprincipiem, virtuālā asistenta sistēmas (čatbota) izveidi, lidojošo robotu jeb bezpilota lidaparātu – dronu drošu lietošanu un vadīšanu, kā arī redzēt un piedalīties rūpniecisko robotu paraugdemonstrējumos un piedalīties vieslekcijā par karjeru robotikas nozarē, ko vadīja mūsu absolvents un SIA “Robologic” rūpniecisko robotu programmētājs Tomass Diļavka.

TSI saka lielu paldies skolotājām, kas organizēja lielo skolēnu apmeklējumu, mūsu īpašajam viesim Tomasam Diļavkam un SIA “Robologic”, kā arī mūsu Telekomunikāciju, elektronikas un robotikas centra personālam, dronu skolas vadītājam, un, protams, Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultātes dekānam Mihailam Savrasovam, kas atklāja Robotikas dienas pasākumu!

Paldies visiem par izrādīto interesi un uz tikšanos nākamgad, būs vēl aizraujošāk!

contact us

raksti mums