robotika

Vienīgās meitenes kursā: Topošās robotikas speciālistes gandarītas par studiju virziena izvēli

Šoreiz iepazīstināsim ar divām jaunām sievietēm, kuras studē Transporta un sakaru institūta (TSI) programmā “Robotika“. Iespējams, viņu stāsti iedvesmos citas meitenes un arī puišus studēt tagadnes un nākotnes jomu – zinātni par robotiem. Pagaidām gan sieviešu studentu īpatsvars TSI Inženierzinātņu fakultātē ir vien 15%. “Robotikas” programmas otrajā un trešajā kursā mācās tikai pa vienai meitenei. Iespējams, pēc šī stāsta izlasīšanas nākamgad šī statistika mainīsies, vēl kādai jaunietei nolemjot savu karjeru saistīt ar robotiku.

Marija Nikola grib projektēt robotus

Marija Nikola Paškovska studē programmas “Robotika” otrajā kursā. Kopš bērnības viņu interesēja elektronika un tehnoloģijas. Mariju Nikolu galvenokārt iedvesmoja viņas tēvs, inženieris. Meitene atceras, ka bērnībā viņu neinteresēja lelles, un viņas mīļākās rotaļlietas bija liels, radiovadāms zirneklis un skrituļdēlis ar elektromotoru. “Man patika studēt LED virtenes, spēlēties ar dažādas sarežģītības konstruktoriem. Mani ļoti interesē dažādu mašīnu iekšējā uzbūve. Nav brīnums, ka es izvēlējos studēt robotiku,” stāsta Marija Nikola.

Meitene nolēma studēt TSI pēc vecākā brāļa ieteikuma, kurš absolvēja šo augstskolu ar datorzinātņu grādu. No viņa Marija Nikola dzirdēja labas atsauksmes par profesionāliem un zinošiem pasniedzējiem, attīstītu infrastruktūru, individuālu attieksmi pret studentiem, gan no pasniedzēju puses, gan no administrācijas.

https://www.delfi.lv/campus/raksti/vienigas-meitenes-kursa-toposas-robotikas-specialistes-gandaritas-par-studiju-virziena-izveli?id=53606797

contact us