eriks-mahotkins-54007700

No sapņa par darbu ar auto līdz ‘Porsche’ rūpnīcai – studenta Ērika pieredzes stāsts

Ēriks Mahotkins izvēlējās studēt elektroniku, jo bija dzirdējis, ka šāda speciālista darbs varētu būt saistīts ar automašīnām. Viss, kas saistīts ar auto, viņam ļoti interesē. Studējot pēdējā kursā, puisim bija iespēja doties mēnesi ilgā komandējumā uz “Porsche” rūpnīcu Vācijā. Tur Ēriks guva gan profesionālo pieredzi, gan pirmo reizi tik ilgi pabija ārvalstīs. Tagad jaunietim ir plašas iespējas sadarboties ar lieluzņēmumiem visās pasaules malās.

Nejauša izvēle

Pirmo praktisko darba pieredzi Ēriks ieguva, strādājot Transporta un sakaru institūta (TSI) Telekomunikāciju, elektronikas un robotikas centra (TERC) laboratorijās. Tostarp pildīja dažādus uzdevumus, izmantojot universālo robotu UR3, tajā skaitā robota mašīnredzes iespējas. Acīmredzot aktīvā studenta panākumi tika pamanīti, jo pēc kāda laika viņu uzaicināja strādāt uzņēmumā “RoboLogic GmbH”, kas ir daļa no “Robologic” grupas.

Kompānija specializējas industriālo robotu, elektrotehnikas, automatizēto ražošanas līniju apkalpošanas jomā un piedāvā savus pakalpojumus klientiem visā pasaulē. “RoboLogic” daudzus gadus cieši sadarbojas ar TSI, kur profesionālā bakalaura programmas “Elektronika” piektajā kursā studē arī Ēriks.

Puisim jau kopš bērnības patikuši “Lego” konstruktori, citas rotaļlietas, kuras varēja izjaukt un izpētīt, bet sapņa tieši par inženiera karjeru elektronikas jomā nebija. Ēriks atzīst, ka skolas laikā viņa panākumi fizikā nebija visai spoži. Viņam bija paziņa, kurš absolvēja TSI studiju programmu “Elektronika”, un jaunietis izlēma pamēģināt iet šo ceļu. Palīdzēja arī doma par to, ka nākotnē var būt iespēja strādāt automašīnu industrijā.

Jau studiju sākumā es sapratu, ka mana izvēle bija pareiza – mācīties ir interesanti. Jo vairāk pūļu tu pieliec, jo aizraujošāks studiju process.

Ēriks Mahotkins

Jaunietis ir lepns un gandarīts, ka viņa jaunais darba devējs ir “RoboLogic”, viens no daudzajiem “Porsche” apakšuzņēmējiem. Strādāt slavena auto zīmola rūpnīcā esot patīkami.

Lasi vairāk ŠEIT

contact us