LV EN

LĪMENIS

PROGRAMMA

FAKULTĀTE

GADS

VALODA

Nosaukums Vadītājs Līmenis
Bakalaurs 2024
Fakultāte: Transporta un vadībzinātņu fakultāte
Bakalaurs 2024
Fakultāte: Transporta un vadībzinātņu fakultāte
Bakalaurs 2024
Fakultāte: Transporta un vadībzinātņu fakultāte
Bakalaurs 2024
Fakultāte: Transporta un vadībzinātņu fakultāte

Sociālās uzņēmējdarbības loma un ietekme Latvijā

Bakalaura darba struktūra sastāv no ievada, trim nodaļām, secinājumiem un literatūras saraksta, kura mērķis ir noteikt, kāds ir Baltijas valsts (Latvijas) SE (sociālās uzņēmējdarbības) pārzināšanas līmenis un salīdzināt to ar Eiropas līmeni.Pirmās nodaļas mērķis ir izskaidrot sociālās uzņēmējdarbības definīciju un attīstības vēsturi. Tajā detalizēti aprakstīts, kā un kad tā aizsākās starptautiskā līmenī, un sniegta plašāka informācija par tās veidošanos Latvijā.Otrajā nodaļā ir aprakstīti Latvijā strādājošie un esošie sociālie uzņēmumi. Šajā nodaļā ir ietverti ne tikai Latvijā esošie uzņēmumi, bet arī tie, kas ir starptautiski atzīti Eiropā. Tajā aprakstīta arī finansiālā daļa.Trešā un pēdējā nodaļa ir pētnieciskā daļa, kas ietver pētījuma analīzi: 2021. un 2024. gada aptaujas rezultātus un divu 2021. un 2024. gada pētījumu salīdzinošo analīzi.

Autors: Aleksandra Abraite

Vadītājs: Veronika Siliņeviča

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Alternatīvie enerģijas avoti Latvijā un to ietekme uz sabiedrības labklājību.

Straujās klimata pārmaiņas, kā arī ģeopolitiskā situācija pasaulē veicina "zaļo" enerģijas avotu izplatību un attīstību ne tikai valsts līmenī, bet arī mājsaimniecību sektorā. Tāpēc alternatīvie enerģijas avoti pēdējos gados kļūst aizvien populārāki.Šajā pētījumā parādīta alternatīvo enerģijas avotu izmantošana Latvijā un Baltijas valstīs, to izmantošanas modeļi un attīstības iespējas. Baltijas valstu statistikas datu bāzu analīzes rezultāti parāda alternatīvo enerģijas avotu izmantošanas tendences pēdējos gados.Pētījumā uzsvērta ēku energoefektivitātes uzlabošanas nozīme līdztekus pieaugošajai alternatīvo enerģijas avotu izmantošanas tendencei un šim nolūkam izveidotajām atbalsta programmām. šis pētījums balstās uz plāniem, noteikumiem un tiesību aktiem, lai palielinātu alternatīvo enerģijas avotu izmantošanu un samazinātu gāzu emisijas.Šajā pētījumā novērtēta alternatīvo enerģijas avotu attīstības un izmantošanas ietekme uz mājsaimniecībām un ieguvumi, ko tās var gūt.

Autors: Roberts Andrejevs

Vadītājs: Veronika Siliņeviča

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Augstākās izglītības salīdzinošā analīze uz Latvijas, Igaunijas un Somijas piemēra

Bakalaura darbs sastāv no 4 nodaļām, kuru mērķis ir izzinot un izvēloties augstākās izglītības novērtēšanas kritērijus, veikt salīdzinošo analīzi uz Latvijas, Igaunijas un Somijas piemēra.Pirmā nodaļa palīdzēs izprast augstākās izglītības kvalitātes aspektus Latvijā, Igaunijā un Somijā, kā arī gūt pamatinformāciju par studentu, universitāšu skaitu izvēlētās valstīs.Darba otrā nodaļa ir vērsta augstākās izglītības novērtēšanas kritēriju izzināšanu un definēšanu, lai nodrošinātu objektīvu augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanu.Trešā nodaļa ir veltīta informācijas apkopošana par augstākās izglītības izvēlētiem novērtēšanas kritērijiem Latvijā, Igaunijā un Somijā. Tiks aprakstīti tādi rādītāji kā: mācību programmu atbilstība Boloņas procesam, starptautisko studentu klātbūtne, absolventu nodarbinātības līmenis, starptautiskā reputācija un augstskolas reitingi, augstākās izglītības ieguve.Darba pēdējā nodaļa ir vērsta uz izvēlēto novērtēšanu kritēriju salīdzinošo analīzi, kas izrit no informācijas, kas tiek aprakstīta darba trešajā nodaļā.

Autors: Samanta Kuzņecova

Vadītājs: Veronika Siliņeviča

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Latviešu


Modernas aizņemtības formu aspekti.

Darba pirmajā daļā aplūkots modernās aizņemtības aspektu variāciju jēdziens un tā īpatnības. Turklāt tiek sniegta svarīgāko vēsturisko notikumu ģenēze, kas mainīja globālās nodarbinātības vēsturi.Darba otrajā daļā ir aplūkota uz hibrīdas aizņemtības jēdziena, tā nozīme un loma modernās aizņemtības jomā.Darba trešā daļā ir aplūkota darba devēju vispārēja hibrīdnodarbinātības modeli izmantošana Latvijā. Turklāt bālstoties uz ekspertu datiem lēmumu pieņemšanas metode, izmantojot jau esošās datu apstrādes metodes. Darbā gūtie dāti tiek izmanototi secinājumām par hibrīddarba metodes pielietojumu Latvijā, lai uzlābotu darba dēveju un dārbinieku pieredzi šajā jomā.

Autors: Valērija Makšanova

Vadītājs: Veronika Siliņeviča

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Table View
Text View