LV EN

LĪMENIS

PROGRAMMA

FAKULTĀTE

GADS

VALODA

Personāla apmācības sistēmas novērtēšana organizācijā

Personāla mācībām ir izšķiroša nozīme organizācijas darbības uzlabošanā un stratēģisko mērķu sasniegšanā. Mācību programmu vērtēšana ietver iegūto zināšanu un prasmju, kā arī vispārējās darbinieku attīstības analīzi. Vērtēšana palīdz noteikt, vai finansiālie ieguldījumi mācībās ir pamatoti, un prognozēt, vai turpmāki ieguldījumi attaisnos cerības.Šī pētījuma mērķis ir vērtēt mācību programmas aviosabiedrībās, koncentrējoties uz to unikālajām mācību sistēmām un izstrādājot ieteikumus uzlabojumiem. Pētījumam ir uzdevumi:• Izpētīt personāla mācību sistēmu teorētiskos aspektus mūsdienu uzņēmumos, uzsverot ideju par organizāciju, kuras darbinieki mācās.• Analizēt un novērtēt esošās personāla mācību programmas, izmantojot divu organizāciju pieredzes izpēti.• Izstrādāt ieteikumus personāla mācību sistēmu efektivitātes uzlabošanai.Teorētisko aspektu un esošo mācību sistēmu analīze izceļ pašreizējās attiecīgo programmu stiprās un vājās puses. Pamatojoties uz šīm atziņām, ir izstrādāti konkrēti ieteikumi personāla mācību programmu uzlabošanai. Tie palīdz cilvēkresursu vadītājiem optimizēt mācību praksi un veicināt nepārtrauktu darbinieku pilnveidi, uzlabot individuālo sniegumu un sekmēt organizācijas stratēģisko mērķu sasniegšanu.

Autors: Aaliyah Lyubov Mikhaylova

Vadītājs: Ishgalei Ishmuhametov

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Sociālās uzņēmējdarbības loma un ietekme Latvijā

Bakalaura darba struktūra sastāv no ievada, trim nodaļām, secinājumiem un literatūras saraksta, kura mērķis ir noteikt, kāds ir Baltijas valsts (Latvijas) SE (sociālās uzņēmējdarbības) pārzināšanas līmenis un salīdzināt to ar Eiropas līmeni.Pirmās nodaļas mērķis ir izskaidrot sociālās uzņēmējdarbības definīciju un attīstības vēsturi. Tajā detalizēti aprakstīts, kā un kad tā aizsākās starptautiskā līmenī, un sniegta plašāka informācija par tās veidošanos Latvijā.Otrajā nodaļā ir aprakstīti Latvijā strādājošie un esošie sociālie uzņēmumi. Šajā nodaļā ir ietverti ne tikai Latvijā esošie uzņēmumi, bet arī tie, kas ir starptautiski atzīti Eiropā. Tajā aprakstīta arī finansiālā daļa.Trešā un pēdējā nodaļa ir pētnieciskā daļa, kas ietver pētījuma analīzi: 2021. un 2024. gada aptaujas rezultātus un divu 2021. un 2024. gada pētījumu salīdzinošo analīzi.

Autors: Aleksandra Abraite

Vadītājs: Veronika Siliņeviča

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Riska faktori, kas ietekmē tirdzniecības darbības caurskatāmību finanšu tirgū

Pētījuma mērķis: noteikt riska faktorus, kas ietekmē finanšu iestāžu tirdzniecības darbības caurskatāmību finanšu tirgos.Pētījuma objekts: tirdzniecības darbības caurskatāmība finanšu tirgūPētījuma priekšmets: riska faktoru ietekme uz finanšu iestāžu tirdzniecības aktivitātēm.Pirmajā nodaļā ir sniegts pārskats par finanšu nozari Latvijā.Otrajā nodaļā ir ir ietverts teorētiskais pārskats par riska pārvaldību un tirdzniecības darbību tirgus caurspīdīgumu finanšu sektorā.Trešajā nodaļā ir sniegta informācija par riskiem, kas ietekmē tirgus caurskatāmību tirdzniecības operācijās.

Autors: Aleksandra Fesjuka

Vadītājs: Jeļena Popova

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Labākā prakse, kā ar digitālo risinājumu palīdzību uzlabot klientorientāciju

Darba pirmajā daļā aplūkots uz klientu orientētas pieejas jēdziens un digitālo risinājumu labākā prakse šīs pieejas sasniegšanai, uzlabojot klientu pieredzi.Darba otrajā daļā ir aplūkota uz datiem balstīta lēmumu pieņemšanas metode, kā arī esošie datu analīzes rīki un matricas klientu panākumu novērtēšanai. Turklāt tiek analizēta veiksmīga digitālo risinājumu ieviešana klientu pieredzes uzlabošanai tādos uzņēmumos kā Netflix un Spotify.Darba trešā daļa ir veltīta Latvijas tiešsaistes pārtikas piegādes tirgus analīzei. Analīze ietver pašreizējās tirgus situācijas izpēti, galveno tirgus dalībnieku apzināšanu un salīdzināšanu, kā arī lietotāju vajadzību un vēlmju apzināšanu.Darba ceturtajā daļā iepriekšējās nodaļās gūtie secinājumi tiek izmantoti, lai noteiktu labāko praksi digitālo risinājumu jomā, lai uzlabotu klientu pieredzi tiešsaistes pārtikas piegādes lietojumprogrammās. Turklāt tiek identificēti iespējamie aspekti lietotāju vajadzību apmierināšanai un sniegti ieteikumi.

Autors: Alisa Purviņa

Vadītājs: Oksana Skorobogatova

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Pārmaiņu vadība sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos digitālajā ekonomikā

Pirmajā nodaļā aprakstīts, ka, balstoties uz digitālajām platformām kā galveno ražošanas faktoru, tiek pārveidotas darba attiecības un darba funkcijas. Mūsdienu ekonomikā tiek pārveidotas dažādas nozares un aktivitātes, veidojas jaunas nozares, kas balstītas tikai uz jaunu tehnoloģiju izmantošanu.Otrajā nodaļā ir aprakstīts, ka ēdināšanas nozare ir ļoti konkurētspējīga Latvijas tirgū. Darba tirgus transformācijas kontekstā notiek izmaiņas prasībās darbiniekiem, kas saistītas ar viņu personības attīstību un personības izaugsmes vēlmi. Digitalizācija pārveido esošās darbavietas, pieprasot darbiniekiem jaunas prasmes, lai veiktu jaunus uzdevumus, un nepieciešama pastāvīga apmācība.Trešajā nodaļā ir aprakstīts, ka tirgus ekonomikā digitālā biznesa transformācija var veicināt izaugsmi, produktivitāti un konkurētspēju. Digitalizācija ļauj samazināt cilvēku kļūdu risku un atbrīvot speciālistu laiku svarīgāku jautājumu risināšanai.Ceturtajā nodaļā ir analizētas uzņēmuma galvenās darbības un problēmzonas, analizētas un piedāvātas perspektīvas koncepcijas esoša uzņēmuma personāla vadībai Latvijas sabiedriskās ēdināšanas tirgū, jo mūsdienu mainīgajos apstākļos personāls ir uzņēmuma galvenā vērtība.

Autors: Alīna Uļjanovska

Vadītājs: Oksana Skorobogatova

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Table View
Text View