LV EN

LĪMENIS

PROGRAMMA

FAKULTĀTE

GADS

VALODA

Personāla apmācības sistēmas novērtēšana organizācijā

Personāla mācībām ir izšķiroša nozīme organizācijas darbības uzlabošanā un stratēģisko mērķu sasniegšanā. Mācību programmu vērtēšana ietver iegūto zināšanu un prasmju, kā arī vispārējās darbinieku attīstības analīzi. Vērtēšana palīdz noteikt, vai finansiālie ieguldījumi mācībās ir pamatoti, un prognozēt, vai turpmāki ieguldījumi attaisnos cerības.Šī pētījuma mērķis ir vērtēt mācību programmas aviosabiedrībās, koncentrējoties uz to unikālajām mācību sistēmām un izstrādājot ieteikumus uzlabojumiem. Pētījumam ir uzdevumi:• Izpētīt personāla mācību sistēmu teorētiskos aspektus mūsdienu uzņēmumos, uzsverot ideju par organizāciju, kuras darbinieki mācās.• Analizēt un novērtēt esošās personāla mācību programmas, izmantojot divu organizāciju pieredzes izpēti.• Izstrādāt ieteikumus personāla mācību sistēmu efektivitātes uzlabošanai.Teorētisko aspektu un esošo mācību sistēmu analīze izceļ pašreizējās attiecīgo programmu stiprās un vājās puses. Pamatojoties uz šīm atziņām, ir izstrādāti konkrēti ieteikumi personāla mācību programmu uzlabošanai. Tie palīdz cilvēkresursu vadītājiem optimizēt mācību praksi un veicināt nepārtrauktu darbinieku pilnveidi, uzlabot individuālo sniegumu un sekmēt organizācijas stratēģisko mērķu sasniegšanu.

Autors: Aaliyah Lyubov Mikhaylova

Vadītājs: Ishgalei Ishmuhametov

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Riska faktori, kas ietekmē tirdzniecības darbības caurskatāmību finanšu tirgū

Pētījuma mērķis: noteikt riska faktorus, kas ietekmē finanšu iestāžu tirdzniecības darbības caurskatāmību finanšu tirgos.Pētījuma objekts: tirdzniecības darbības caurskatāmība finanšu tirgūPētījuma priekšmets: riska faktoru ietekme uz finanšu iestāžu tirdzniecības aktivitātēm.Pirmajā nodaļā ir sniegts pārskats par finanšu nozari Latvijā.Otrajā nodaļā ir ir ietverts teorētiskais pārskats par riska pārvaldību un tirdzniecības darbību tirgus caurspīdīgumu finanšu sektorā.Trešajā nodaļā ir sniegta informācija par riskiem, kas ietekmē tirgus caurskatāmību tirdzniecības operācijās.

Autors: Aleksandra Fesjuka

Vadītājs: Jeļena Popova

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Mašīniskās slīpēšanas algoritmu veiktspējas uzlabošana, samazinot datu kopas dimensiju, izmantojot šūnu automātus

Nozīmīgs izaicinājums mašīnmācīšanā ir darbs ar lieldimensiju datiem. Sarežģītība, kas pazīstama kā "dimensijas lāsts", izraisa mašīnmācīšanās algoritmu veiktspējas pasliktināšanos, palielinoties dimensijai un datu kopas lielumam. Šūnu automāti ir dinamiska diskrēta skaitļošanas sistēma ar matemātiskām funkcijām, kas pazīstamas kā noteikumi, kuri rada sarežģītu globālu uzvedību. Mēs izmantojām viendimensiju elementāros šūnu automātus kā rīku datu kopas lieluma noteikšanai. Modeļa mainīgie tika atlasīti sākotnējā stāvokļa vektora ģenerēšanai un tā tālākai pārveidošanai formātā, kas ir piemērots šūnu automāta noteikumu piemērošanai, ko šūnu automātu teorijā pazīst kā konfigurāciju. Pēc tam modelis tika iterēts, izmantojot visus iespējamos šūnu automāta noteikumus, un tika piemērotas dažādas epohālās variācijas. Samazinātās datu kopas modeļa veiktspēja tika salīdzināta ar sākotnējās datu kopas etalonrezultātiem pēc standarta dimensiju samazināšanas tehnikas izmantošanas. Tika secināts, ka piemērotos šūnu automātu noteikumus var izmantot kā alternatīvas metodes datu kopas izmēru samazināšanai, nepasliktinot modeļa veiktspēju.

Autors: Alexey Kuchvalskiy

Vadītājs: Dmitry Pavlyuk

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Studiju programma: Datorzinātnes

Vairāk...


Pārmaiņu vadība sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos digitālajā ekonomikā

Pirmajā nodaļā aprakstīts, ka, balstoties uz digitālajām platformām kā galveno ražošanas faktoru, tiek pārveidotas darba attiecības un darba funkcijas. Mūsdienu ekonomikā tiek pārveidotas dažādas nozares un aktivitātes, veidojas jaunas nozares, kas balstītas tikai uz jaunu tehnoloģiju izmantošanu.Otrajā nodaļā ir aprakstīts, ka ēdināšanas nozare ir ļoti konkurētspējīga Latvijas tirgū. Darba tirgus transformācijas kontekstā notiek izmaiņas prasībās darbiniekiem, kas saistītas ar viņu personības attīstību un personības izaugsmes vēlmi. Digitalizācija pārveido esošās darbavietas, pieprasot darbiniekiem jaunas prasmes, lai veiktu jaunus uzdevumus, un nepieciešama pastāvīga apmācība.Trešajā nodaļā ir aprakstīts, ka tirgus ekonomikā digitālā biznesa transformācija var veicināt izaugsmi, produktivitāti un konkurētspēju. Digitalizācija ļauj samazināt cilvēku kļūdu risku un atbrīvot speciālistu laiku svarīgāku jautājumu risināšanai.Ceturtajā nodaļā ir analizētas uzņēmuma galvenās darbības un problēmzonas, analizētas un piedāvātas perspektīvas koncepcijas esoša uzņēmuma personāla vadībai Latvijas sabiedriskās ēdināšanas tirgū, jo mūsdienu mainīgajos apstākļos personāls ir uzņēmuma galvenā vērtība.

Autors: Alīna Uļjanovska

Vadītājs: Oksana Skorobogatova

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Mākslīgā intelekta izmantošana cilvēkresursu vadībā

Mākslīgā intelekta (MI) integrācija cilvēkresursu pārvaldības procesos ir jauna izpētes un praktiskā pielietojuma joma. Plašā mākslīgā intelekta tehnoloģiju ieviešana rada potenciālu būtiskām pārmaiņām produktos, inovācijas procesos un uzņēmējdarbības modeļo. Pētījuma mērķis ir izstrādāt sistēmu efektīvai MI izmantošanai cilvēkresursu vadībā.Pētījuma priekšmets ir uz MI balstīti risinājumi cilvēkresursu pārvaldībā. Pētījuma objekts ir cilvēkresursu vadības procesi.Lai rūpīgi pārbaudītu MI efektīvu izmantošanu cilvēkresursu pārvaldības jomā, tika izmantota daudzpusīga pētniecības pieeja: literatūras apskats, gadījumu izpēte, darbinieku aptaujas, intervijas ar cilvēkresursu ekspertiem.Šī pētījuma laikā autore akcentēja mūsdienu cilvēkresursu pārvaldības aspektus, kurus var uzlabot, izmantojot MI tehnoloģijas; izveidoja sarakstu ar ieteicamajām praksēm, lai integrētu uz MI balstītus risinājumus cilvēkresursu pārvaldībā; izstrādāja MI rīku ieviešanas sistēmu un noskaidroja, ka cilvēkresursu ekspertu un darbinieku kopējais skatījums uz MI cilvēkresursu pārvaldības ietvaros šķiet optimistisks.Šim pētījumam ir gan teorētiska, gan praktiska nozīme, virzot progresu teorētiskajās zināšanās, informējot organizācijas praksi un veidojot darba nākotni digitālajā laikmetā.

Autors: Ana Enache

Vadītājs: Yulia Stukalina

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Table View
Text View