LV EN

LĪMENIS

PROGRAMMA

FAKULTĀTE

GADS

VALODA

Alternatīvie enerģijas avoti Latvijā un to ietekme uz sabiedrības labklājību.

Straujās klimata pārmaiņas, kā arī ģeopolitiskā situācija pasaulē veicina "zaļo" enerģijas avotu izplatību un attīstību ne tikai valsts līmenī, bet arī mājsaimniecību sektorā. Tāpēc alternatīvie enerģijas avoti pēdējos gados kļūst aizvien populārāki.Šajā pētījumā parādīta alternatīvo enerģijas avotu izmantošana Latvijā un Baltijas valstīs, to izmantošanas modeļi un attīstības iespējas. Baltijas valstu statistikas datu bāzu analīzes rezultāti parāda alternatīvo enerģijas avotu izmantošanas tendences pēdējos gados.Pētījumā uzsvērta ēku energoefektivitātes uzlabošanas nozīme līdztekus pieaugošajai alternatīvo enerģijas avotu izmantošanas tendencei un šim nolūkam izveidotajām atbalsta programmām. šis pētījums balstās uz plāniem, noteikumiem un tiesību aktiem, lai palielinātu alternatīvo enerģijas avotu izmantošanu un samazinātu gāzu emisijas.Šajā pētījumā novērtēta alternatīvo enerģijas avotu attīstības un izmantošanas ietekme uz mājsaimniecībām un ieguvumi, ko tās var gūt.

Autors: Roberts Andrejevs

Vadītājs: Veronika Siliņeviča

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Starpplatformu mobilās aplikācijas “Health Care for Pets” izstrāde

Šī darba mērķis bija izstrādāt starpplatformu mobilo aplikāciju “Health Care for Pets”, kuras galvenais mērķis ir nodrošināt mājdzīvnieku īpašniekiem visaptverošu, lietotājam draudzīgu rīku efektīvai mājdzīvnieku aprūpei.Darba gaitā tika veikta priekšmeta analīze un analizēti esošie analogi. Tika noteiktas sistēmas un funkcionālās prasības, kā arī galvenie aplikācijas lietotāji. Pamatojoties uz analīzi un prasībām, tika izstrādāta aplikācija, serveris, datu piekļuves komponente un datubāze. Sistēma tika izstrādata, izmantojot Visual Studio, C# programmēšanas valodā. Pēdējā posmā izstrādātā aplikācija tika testēta.Bakalaura darbā izveidotā aplikācija atbilst visām tam izvirzītajām prasībām.

Autors: Roberts Dubovskis

Vadītājs: Karina Kostjkina

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Studiju programma: Datorzinātnes

Vairāk...


Akmens gravējumu rakstzīmju optiskās atpazīšanas precizitātes uzlabošana ar attēlu priekšapstrādes metodēm

Šis pētījums ir vērsts uz priekšapstrādes metožu izstrādi, lai uzlabotu optiskās rakstzīmju atpazīšanas (OCR) precizitāti akmens gravējumiem. Galvenais mērķis ir uzlabot plaši izmantotu OCR rīku precizitāti, sevišķi tekstiem, kas iegravēti uz akmens virsmām, kuras rada unikālas problēmas, kas atšķiras no tradicionālajiem OCR pielietojumiem. Uzsvars tiek likts uz attēlu priekšapstrādes metožu izstrādi kā programmatūras produktu. Darbā tika izmantoti pielāgoti attēlu manipulāciju skripti, lai uzlabotu atpazīšanas precizitāti un risinātu tādas problēmas kā kontrasts, izlīdzināšana, troksnis un izšķirtspēja. Priekšapstrādes posms tika integrēts darba plūsmā, kas paredzēta attēlu pārveidošanai pirms OCR apstrādes, savukārt pēc apstrādes tika veikts atpazīšanas uzlabojumu novērtējums, balstoties uz teksta līdzības metriku analīzi. Iteratīva attēlu tekstu atpazīšana un atkārtota atpazīšana pēc pielietotas priekšapstrādes parādīja ievērojamus OCR precizitātes uzlabojumus. Šis darbs nodrošina stabilu pamatu turpmākai OCR darba plūsmas uzlabošanai, lietojot pielāgojamas priekšapstrādes tehnikas, kas paredzētas tieši specifiskajām problēmjomām, sasniedzot augstāku precizitāti tekstu atpazīšanā.

Autors: Romans Urbans-Orbans

Vadītājs: Aleksandrs Grakovskis

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Latviešu

Studiju programma: Datorzinātnes

Vairāk...


Augstākās izglītības salīdzinošā analīze uz Latvijas, Igaunijas un Somijas piemēra

Bakalaura darbs sastāv no 4 nodaļām, kuru mērķis ir izzinot un izvēloties augstākās izglītības novērtēšanas kritērijus, veikt salīdzinošo analīzi uz Latvijas, Igaunijas un Somijas piemēra.Pirmā nodaļa palīdzēs izprast augstākās izglītības kvalitātes aspektus Latvijā, Igaunijā un Somijā, kā arī gūt pamatinformāciju par studentu, universitāšu skaitu izvēlētās valstīs.Darba otrā nodaļa ir vērsta augstākās izglītības novērtēšanas kritēriju izzināšanu un definēšanu, lai nodrošinātu objektīvu augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanu.Trešā nodaļa ir veltīta informācijas apkopošana par augstākās izglītības izvēlētiem novērtēšanas kritērijiem Latvijā, Igaunijā un Somijā. Tiks aprakstīti tādi rādītāji kā: mācību programmu atbilstība Boloņas procesam, starptautisko studentu klātbūtne, absolventu nodarbinātības līmenis, starptautiskā reputācija un augstskolas reitingi, augstākās izglītības ieguve.Darba pēdējā nodaļa ir vērsta uz izvēlēto novērtēšanu kritēriju salīdzinošo analīzi, kas izrit no informācijas, kas tiek aprakstīta darba trešajā nodaļā.

Autors: Samanta Kuzņecova

Vadītājs: Veronika Siliņeviča

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Latviešu


Mobilā robotizētā metināšanas kamera

Šajā dokumentā ir analizēts metināšanas ražošanas robotizācijas tirgus. Pamatojoties uz šīm atziņām, tajā ierosināts izstrādāt pārnēsājamu robotizētu metināšanas šūnu. Darbs ir sadalīts četrās nodaļās.Pirmajā nodaļā tiek pētīts pašreizējais robotizēto metināšanas sistēmu tirgus un novērtēta šādu sistēmu integrēšanas nepieciešamība metināšanas ražošanā. Tajā aplūkotas tādas priekšrocības kā lielāka efektivitāte un precizitāte, kā arī tādi trūkumi kā augstas sākotnējās izmaksas un uzturēšana.Otrajā nodaļā izklāstīti būtiskākie kritēriji mobilas robotizētas metināšanas šūnas projektēšanai. Tas ietver tehniskās diagrammas izveidi, kurā detalizēti norādīta nepieciešamo komponentu atrašanās vieta un komplekts, definēti nepieciešamie izmēru kritēriji, kā arī izveidots 3D modelis un strukturālā shēma, lai ilustrētu komponentu mijiedarbību.Trešajā nodaļā ir atlasītas noteiktajiem kritērijiem atbilstošas sastāvdaļas. Tiek izveidota funkcionālā diagramma, lai parādītu, kā šīs sastāvdaļas darbojas kopā, lai sasniegtu mobilās robotizētās metināšanas šūnas vēlamo funkcionalitāti.Pēdējā sadaļā tiek izstrādāta elektriskās ķēdes shēma vadības ierīces komponentu savienojumam. Tajā ir parādīts komponentu loģiskais savienojums un to signālu mijiedarbība, izmantojot PLC programmēšanas ar Ladder.

Autors: Saveliy Martynov

Vadītājs: Aleksandrs Kraiņukovs

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Studiju programma: Robotika

Vairāk...

Table View
Text View