LV EN

LĪMENIS

PROGRAMMA

FAKULTĀTE

GADS

VALODA

ATSLĒGVĀRDI

Inovatīvu tehnoloģiju pielietošana kravas transporta kustības kontroles organizēšanai.

Bakalaura darbs: „Inovatīvu tehnoloģiju pielietošana kravas transporta kustības kontroles organizēšanā”.Darba autore: Anželika Davidova.Zinātniskais vadītājs: Lektore (programmas direktore), Mg. oec. Aleksandrs Kotļars.Papīrs grāda iegūšanai: „Transporta un biznesa loģistika”.Pētījuma mērķis: Promocijas darba mērķis ir izstrādāt ieteikumus kravas transporta satiksmes kontroles optimizēšanai, analizējot tādas inovatīvas tehnoloģijas kā blokķēde, IoT, autonomie transportlīdzekļi un IKT.Pētījuma objekts: Kravu transporta satiksmes vadības sistēmu vadība un organizācija.Pētījuma priekšmets: Blokķēdes tehnoloģijas pielietošana kravu transporta satiksmes kontroles sistēmu uzlabošanai un inovācijai.1. nodaļa: Kravu transporta loma un nozīme uzņēmējdarbībā un uzņēmējdarbībā, tostarp tā nozīme piegādes ķēdes pārvaldībā un ekonomiskajā ieguldījumā.2.nodaļa: Kravu pārvadājumu analīze, akcentējot to efektivitāti, situāciju Latvijā un vides aspektus.3. nodaļa: Inovatīvu tehnoloģiju pielietošana kravu pārvadājumu jomā, ieskaitot automatizētos transportlīdzekļus, autonomos dronus un blokķēdes.

Autors: Anželika Davidova

Vadītājs: Aleksandrs Kotļars

Līmenis: Profesionālais bakalauriāts

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Manipulatora dizaina pielāgošana un integrēšana kvadkopterī.

Pēdējos gados bezpilota lidaparātu (UAV) tehnoloģijas sasniegumi ir mainījuši dažādas nozares, uzlabojot drošību un efektivitāti tajās. Šajā darbā tiek pētīta bezpiolta lidaparāta manipulatora izstrāde, kas paredzēts būvniecības un uzturēšanas uzdevumu veikšanai vadu komunikāciju nozarē. Mūsu galvenais mērķis ir izstrādāt manipulatoru, kas spēj pacelt līdz 300 gramiem smagus objektus.Mēs izpētījām dažādus literatūras avotus par UAV tipiem un to piemērotību integrācijai ar manipulatoriem. Pēc avotos gūtās informācijas, izvēlētais izvēlējāmies kvadrokopteri. Tālāk veicām gan manipilatora 3D modeļu izstrādi, gan kvadkoptera.Tiem veicām statiskā sprieguma un nobīdes analīzi, lai identificētu vietas ar augstu spriegumu un potenciālu deformāciju. Sākotnējie dizaini parāda, ka statiskā spēka, kas nepieciešams 300 gramu smaga objekta noturēšanai, pārsniedz mūsu prototipu iespējas. Lai optimizētu dizainu, tiek veikti turpmāki uzlabojumi, tostarp arī pašam kvadkopterim.Gala manipulatora dizainam tiek pārbaudītas tā pacelšanas spējas un darbības ierobežojumi. Rezultāti norāda, ka, lai gan sākotnējie dizaini bija nepietiekami, uzlabojumi ļāva saniegt izvirzīto mērķi. Pētījums noslēdzām ar reālā pielitojuma ierobežojumu noteikšanu, jau integrētai pilnai sistēmai.

Autors: Arvis Maiželis

Vadītājs: Adham Ahmed Awad Elsayed Elmenshawy

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Studiju programma: Avioinženierija

Vairāk...


BEZPILOTA GAISA KUĢU TEHNOLOĢIJAS ATTĪSTĪBA: SALĪDZINOŠA ANALĪZE UN PRIEKŠLIKUMS KOMERCIĀLAI ĪSTENOŠANAI

Militārajiem spēkiem ir problēmas izstrādāt vismodernākos lidojošos spārnus, jo bezgalu lidaparāti ir piemēroti militārām vajadzībām un notiekošie sasniegumi aviācijas nozarē. Šajā pētījuma dokumentā ir apskatīta plaša bezgalu gaisa kuģu vēsture, aptverot visu, sākot no to pirmsākumiem līdz pat vismodernākajiem mūsdienās pieejamajiem dizainparaugiem. Lai izstrādātu vadības sistēmas, jo īpaši “fly-by-wire” tehnoloģiju, bezases konstrukcijas tagad ir daudz praktiskākas komerciālai lietošanai, jo tās ir stabilākas un vieglāk lietojamas nekā agrāk. Šī pētījuma galvenie mērķi ir novērtēt pašreizējo literatūru par svarīgām bezases gaisa kuģu tehnoloģijas daļām un izstrādāt rūpīgu plānu to komerciālai izmantošanai. Uzlabotais sadalītājs palielina ātrumu par 40 m/s, lai gan iegūtais maksimālais ātruma sadalījums pa lidmašīnu. aizmugurē bija 29,3 m/s. Rezultātā gaisa kuģis ir konstruēts ar augstāku pacēlumu un samazinātu pretestību, kas nodrošina vienmērīgāku lidojumu dažādos lietojumos. Aptuveni 53% no radītā pacelšanas spēka uzlabo pārveidotās konstrukcijas. Pamatojoties uz pētījuma rezultātiem, lidmašīnai ar uzlabotu konstrukciju bija lielāks pacelšanas spēks un samazināta pretestība, sadalot gaisa plūsmu.

Autors: George Mathew

Vadītājs: Adham Ahmed Awad Elsayed Elmenshawy

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Studiju programma: Avioinženierija

Vairāk...


Autonomās tehnoloģijas kravu pārvadājumos un autovadītāju aizstāšanas ar autopilotiem perspektīvas

Darbā ir iekļauts literatūras apskats par autonomajiem kravu pārvadājumiem un to galvenajām sastāvdaļām. Darbā analizēta autonomo kravas automobiļu testēšanas un ekspluatācijas pieredze dažādos reģionos un novērtēta to ietekme uz darba tirgu, tostarp samazināts pieprasījums pēc autovadītājiem un jaunu profesiju rašanās. Tiek aplūkoti autopilota ieviešanas drošības aspekti un ekonomiskā ietekme, piemēram, satiksmes negadījumu skaita samazināšanās. Pētījuma ietvaros tika veikta loģistikas nozares darbinieku aptauja, lai noskaidrotu profesionāļu viedokli par šīs jomas attīstību. Tika novērtētas arī autonomo kravu pārvadājumu ieviešanas izmaksas.

Autors: Ņikita Ogņevs

Vadītājs: Genadijs Gromovs

Līmenis: Profesionālais bakalauriāts

Gads: 2024

Darba valoda: Latviešu

Table View
Text View