LV EN

LĪMENIS

PROGRAMMA

FAKULTĀTE

GADS

VALODA

Paku sadalīšanas procesa automatizācija pasta nodaļā

Šajā bakalaura darbā ir veltīta paku izplatīšanas procesa automatizēšanai pastā, lai palielinātu apstrādes ātrumu un precizitāti, pieaugoša e-komercijas pieprasījumam. Esošās manuālās šķirošanas sistēmas ierobežojumi tika analizēti, un tika izstrādāts automatizēts risinājums. Darbs nosaka sistēmas tehniskos parametrus un funkcijas, ieskaitot konveijeru darbību, precīzu datu vākšanu un paku šķirošanu. Tiek izstrādātas strukturālās un funkcionālās shēmas, kā arī aprakstīti komponenti, piemēram, skenēšanas ierīču, šķirošanas mašīnu, konveijeru, sensoru un PLC, izvēle. Sistēmas algoritms un vadības programma tika izveidoti un pārbaudīti, izmantojot STEP 7 izstrādes vidi un FactoryIo simulatoru. Ierosinātā automatizētā sistēma ir vērsta uz būtisku produktivitātes palielināšanu un kļūdu samazināšanu paku apstrādes procesā.

Autors: Aleksandrs Panteļejevs

Vadītājs: Vasilijs Gredasovs

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


RPL protokola mērķfunkciju ietekmes uz enerģijas patēriņu salīdzinošā analīze mazjaudas un zudumu tīklos

Bakalaura darbā tiek pētīta dažādu RPL protokola mērķfunkciju ietekme uz enerģijas patēriņu mazjaudas un zudumu tīklos. Ņemot vērā minēto tīklu izšķirošo nozīmi tādās lietojumprogrammās kā vides monitorings, rūpnieciskā automatizācija un viedās pilsētas, enerģijas patēriņa optimizācija ir ļoti svarīga. Izmantojot operētājsistēmu Contiki-NG un tīkla simulatoru Cooja, šajā pētījumā veikta divu galveno mērķfunkciju - nulles mērķfunkcijas un minimālā ranga ar histerezi mērķfunkcijas - salīdzinošā analīze. Simulācijas tiek veiktas 18 scenārijos, iekļaujot dažādus mezglu blīvumus (10, 30, 50), mezglu izvietojumu un saņemšanas koeficientus. Iegūtie rezultāti liecina, ka nulles mērķfunkcija parasti patērē mazāk enerģijas, jo īpaši augsta blīvuma tīklos un vidēs ar augstu pakešu piegādes koeficientu. Savukārt minimālā ranga ar histerēzi mērķfunkcija var būt piemērotāka dinamiskām un neparedzamām vidēm, neraugoties uz lielāku enerģijas patēriņu. Šis pētījums piedāvā praktiskus ieteikumus mērķfunkciju izvēlei, lai optimizētu enerģijas patēriņu ierobežotos tīklos, veicinot ilgtspējīgāku IoT risinājumu izstrādi.

Autors: Deniss Bogdans

Vadītājs: Jeļena Baranova

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Pētījumi par tīkla anomāliju efektīvu atrašanu ielaušanās atklāšanas sistēmās, izmantojot ML/DL metodes

Šajā darbā ir aprakstīts datu kopu un ML/DL metožu testēšanas process, izmantojot Weka platformu, lai iegūtu to efektivitātes rezultātus un noskaidrotu, cik augsta ir tīkla anomāliju noteikšanas precizitāte. Eksperimenta laikā tika analizēti daudzi ML/DL algoritmi un visbiežāk izmantotās datu kopas (KDD99, NSL-KDD, UNSW-NB15), kā rezultātā tika atklāts, ka labākais noteikšanas precizitātes un eksperimentam nepieciešamā laika rezultāts tika iegūts, izmantojot NSL-KDD datu kopu.

Autors: Dmitrijs Bulaks

Vadītājs: Jeļena Baranova

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Korporatīvā tīkla segmentācija drošības līmeņa paaugstināšanai

Bakalaura darba mērķis ir korporatīvā tīkla segmentācija drošības līmeņa paaugstināšanai. Veicot uzņēmuma tīkla auditu tika konstatētas vairākas problēmas, tādi ka vienots tīkls, vājie mezgli, rezerves kanāla neesamība, atsevišķa dzīsla ar Lietuvas serveriem, HQ filiāle bez rezerves kanāla. Tika apskatīti populārākie tīkla drošības apdraudējumi un uzbrukumi, iepazīts ar DiD stratēģijām un pasākumiem, veikts esošā datortīkla audits, uzzīmēta jaunā tīkla topoloģija.Balstoties uz Cisco PPDIOO modeli sastādīts plāns jaunā tīklā pakāpeniskai pārstrukturēšanai. Centrāla iekārta tika uzstādīta Latvijas DC, saskaņoti IPsec tuneli ar Lietuvas DC, veiktas pārbaudes. Visās filiālēs nodrošinātās ar rezerves kanāliem, kas deva iespēju notestēt vispirms jaunu tīklu caur rezerves kanālu un tikai tad, kad visas pārbaudes tika veiktas un bija pozitīvas viegli varēja arī pieslēgt arī pamatkanālu. Rezerves kanāla maršrutētāji un filiāļu maršrutētāji nokonfigurēti pēc viena šablona, kas dot vieglu savstarpēju aizstājamību. Nokonfigurēta piekļuve uz filiāles komutatoriem un rezerves maršrutētājiem no abiem kanāliem: primāra kanāla un rezerves kanāla. Tīkls ir notestēts un darbojas.

Autors: Igors Manžurcevs

Vadītājs: Elena Revzina

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu


Uz vibrāciju analīzi balstīta defektu diagnostika ar elektromotoru darbināmiem darbgaldiem, izmantojot konvolucionālos neironu tīklus

Šajā darbā tiek pētītas un novērtētas vibrācijas analīzes un konvolucionālo neironu tīklu (CNN) izmantošanas metodes, lai novērtētu urbju stāvokli, kas uzstādīti uz elektromotora darbināmiem urbjiem. Stratēģiski novietojot inerciālās mērvienības (IMU) sensoru, lai uztvertu paātrinājuma datus, dažādos darbības scenārijos var savākt plašu vibrācijas signālu klāstu. CNN modeļi tiek apmācīti un apstiprināti, izmantojot šos datus, lai precīzi noteiktu dažādus urbju uzgaļu bojājumu apstākļus un darbības stāvokļus, parādot iespēju ieviest mērogojamas un uzticamas kļūdu noteikšanas sistēmas rūpnieciskā vidē. Pētījums sasniedz tehnoloģiju gatavības līmeni (TRL) 3, kā liecina izmēģinājumi, kas efektīvi klasificē mašīnas apstākļus, izmantojot CNN, tādējādi apstiprinot piedāvātās tehnoloģijas kritiskās funkcijas. Šī pētījuma mērķis ir novērtēt vibrāciju analīzes efektivitāti, klasificējot urbjmašīnas darbības stāvokli kā labu, vidēju vai sliktu.Vibrācijas analīze ir metode, ko izmanto, lai analizētu mašīnas svārstību modeļus, lai identificētu tādas problēmas kā novirze, nelīdzsvarotība un nodilums.

Autors: Marawan Mohamed Ahmed Elsayed Youssef

Vadītājs: Emmanuel Alejandro Merchan Cruz

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Table View
Text View