LV EN

LĪMENIS

PROGRAMMA

FAKULTĀTE

GADS

VALODA

Nosaukums Vadītājs Līmenis
Bakalaurs 2024
Fakultāte: Inženierzinātņu fakultāte

Studiju programma: Datorzinātnes

Vairāk...

Bakalaurs 2024
Fakultāte: Inženierzinātņu fakultāte

Studiju programma: Datorzinātnes

Vairāk...

Maģistrs 2024
Fakultāte: Inženierzinātņu fakultāte

Tīmekļa lietojumprogrammas izstrāde bankas pārskaitījumu sistēmai

Šī bakalaura darba mērķis ir izstrādāt bankas tīmekļa lietojumprogrammu, kas spēj apstrādāt gan MT103, gan pacs.008 maksājumu veidus. Sistēmā tiks izvērtēts, vai ir nepieciešams konvertēt maksājumus, lai atvieglotu darījumus starp dažādiem kontu veidiem. Šis darbs ietver visaptverošu pārskatu par maksājumu veidiem, kā arī ar SWIFT un ISO standartiem saistītajām problēmām un ierobežojumiem. Ir noteiktas būtiskākās šādu sistēmu funkcijas, kā arī sniegts pārskats par līdzīgiem produktiem, to ISO standartu pieņemšanu, izmaksām un pieejamajiem pakalpojumiem. Tīmekļa vietņu izstrādes ietvaru salīdzinājums apstiprināja, ka ASP.NET Core ir optimālā izvēle šim projektam. Iekšējā aptaujā tika noteiktas kritiskās funkcijas un prioritāri maksājumu veidi lietojumprogrammai. Pamatojoties uz šīm atziņām, tika izstrādātas detalizētas prasības un specifikācijas, kā rezultātā tika izveidota lietojumprogramma, izmantojot ASP.NET Core Blazor ietvaru. Pēc pabeigšanas tika veikta manuālā un vienības testēšana, lai novērtētu lietojumprogrammas veiktspēju un nodrošinātu tās atbilstību izklāstītajām prasībām. Šajā diplomdarbā ir dokumentēts viss izstrādes process, sākot no teorētiskās izpētes līdz praktiskajai ieviešanai un testēšanai.

Autors: Maksims Raciņš

Vadītājs: Boriss Mišņevs

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Studiju programma: Datorzinātnes

Vairāk...


Tīmekļa pakalpojumu izstrāde uzņēmumiem

Darba mērķis ir izstrādāt mājas lapu autoservisam atbilstoši funkcionālajām un nefunkcionālajām prasībām uzņēmumam, kuram iepriekš nebija personīgās mājas lapas. Šai vietnei vajadzētu palīdzēt uzņēmumam piesaistīt jaunus klientus, kā arī saglabāt esošos, pateicoties detalizētākam visu sniegto pakalpojumu aprakstam un patīkamam interfeisam. Viens no šī darba galvenajiem mērķiem ir: izskatīt un salīdzināt internet vienti kura bija izstradāta izmantojos klasisko metodi un vietni, kuras kods ir rakstīts, izmantojot mākslīgo intelektu, un sniegt noteiktu rezultātu novērtējumu.Lai noskaidrotu, kuras funkcijas ir noderīgas un ko klienti patiešām vēlas redzēt vietnē, tika veikta potenciālo klientu aptauja.Analizējot priekšmetu jomas, tika analizētas un identificētas interneta lapas ar līdzīgu funkcionalitāti, kā arī sākotnējās prasības vietnei.Projektēšanas stadijā tika analizēti un atlasīti izstrādes rīki, izstrādāts provizorisks lapas dizains, izveidotas lietošanas gadījumu diagrammas, lapu navigācijas koks.Tāpat, pabeidzot koda rakstīšanu, tika veikta manuāla pārbaude, kā arī koda pārbaude atsevišķās lietojumprogrammās.Pēc darba pabeigšanas un koda uzrakstīšanas tika veiktas noteiktas pārbaudes, kā arī kodu apskati. Pēc tam kods tika izlabots.

Autors: Radions Kasmausks

Vadītājs: Boriss Mišņevs

Līmenis: Bakalaurs

Gads: 2024

Darba valoda: Latviešu

Studiju programma: Datorzinātnes

Vairāk...


Personiskās informācijas pārvaldībā izmantojot Adaptīvās informācijas sistēmas

Mūsdienās cilvēkiem ir grūtības organizēti un efektīvi apstrādāt savu personisko informāciju. Vidēji lietotājs patērē aptuveni 74 Gb dienā (Heim, 2017), kas veicina informācijas pārslodzi un ierobežo informācijas apjomu, ko cilvēka prāts spēj apstrādāt.Cilvēka unikalitātes dēļ visiem cilvēkiem ir dažādas informācijas preferences. Adaptīvās informācijas sistēmas (AIS) ir salīdzinoši jauns pētniecības virziens informācijas zinātnes, cilvēka un datora mijiedarbības un mākslīgā intelekta krustcelēs. Tā ir alternatīva tradicionālajai "viens izmērs der visiem" pieejai informācijas sistēmu izstrādē.Ņemot vērā, ka informācijas pārslodze ir lietotāja personiska problēma, AIS ļauj iekļaut adaptācijas procesu informācijas sistēmā, aktivizē pastiprināšanas mācīšanos zināšanu veidošanai par lietotāja uzvedību informācijas apstrādē. Kā nākamo soli apkopotās zināšanas AIS izmanto pašpielāgošanās izmaiņu veikšanai sistēmas iekšienē ar galīgo mērķi samazināt informācijas pārslodzi.Šajā pētījumā tika piedāvāts jauns veids, kā apstrādāt un kontrolēt informācijas pārslodzi, izmantojot AIS, kam ir jāņem vērā un jāpielāgojas lietotāja personīgajai pieredzei personas informācijas apstrādē.

Autors: Sergejs Paškovskis

Vadītājs: Boriss Mišņevs

Līmenis: Maģistrs

Gads: 2024

Darba valoda: Angļu

Table View
Text View